Justyna Jankowska

Strona Główna
Wyświetlono posty znalezione dla słów: Justyna Jankowska
 




Temat: PRAKTYKI grupa 2
A:
Karolina Koc, Anna Dubicka, Emilia Król, Beata Dembowska, Sylwia Szymańska, Joanna Stefańska, Michał Popowski, Magdalena Konopka, Magda Kuczyńska, Agnieszka Kuczyńska, Katarzyna Nerkowska, Izabela Kozłowska, Anna Murawska

10 IV godz. 8.45-11 ECK, ul. Wojska Polskiego
17 IV godz. 8.45-11 Katolicki Ośrodek Adopcyjno Opiekuńczy Diecezji Ełckiej, ul. Wojska Polskiego
17 IV godz. 11.30-13.45 Ełcki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, ul. Parkowa 2
24 IV godz. 8.45-11 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Piłsudskiego 5 (spotkanie odbędzie się w Starostwie Powiatowym, sala 18)
8 V godz. 14-16.15 Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia od Alkoholu, ul. Piłsudskiego 29

B:
Mariusz Frankowski, Łukasz Chodnicki, Monika Ostrowska, Ewelina Polkowska, Karolina Wysocka, Emilia Kaca, Joanna Makarewicz, Krzysztof Kostrezewa, Mateusz Samuła, Urszula Jankowska, Justyna Koleśnik, Wojciech Nowakowski, Monika Sokołowska, Katarzyna Kobus

10 IV godz. 8.45-11 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Piłsudskiego 5 (spotkanie odbedzie się w Starostwie Powiatowym, sala 18)
17 IV godz. 14-16.15 Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia od Alkoholu, ul. Piłsudskiego 29
24 IV godz. 8.45-11 Ełcki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, ul. Parkowa 2
8 V godz. 8.45-11 ECK
15 V godz. 9-11.15 Katolicki Ośrodek Adopcyjno Opiekuńczy Diecezji Ełckiej, ul. Wojska Polskiego

Wpisy z "praktyki śródrocznej" odbęda sie w dniach: 2 - 6 VI 2008 godz. 10-14

proszę bardzo moja Grupo :)





Temat: wyniki z dydaktyki katechetycznej
z tego co sie dowiedziałąm kolokwium poszło dobrze ksiądz ma tylko kilka zastrzezeń do nastepujących osób: Izabela Jankowska, Justyna Zajączkowska, Dawid Opatczyk i jeszcze jedna osoba chyba nie pamiętam tej ostatniej osoby. te osoby mają się zgłosić przy wpisie do księdza. wiecej info ma starościna, napewno ma listę osób któe mają jakieś nieprawidłowości z zaliczeniem. Pozdrawiam





Temat: Lista "zaliczonych"
Niniejszym informuję, że magiczną granicę 10 pt, gwarantującą uzyskanie zaliczenia, uzyskali:

p. Milena Grzelka
p. Martyna Augustyniak
p. Agnieszka Spychalska
p. Monika Zduńczyk
p. Justyna Jasitczak
p. Justyna Mołdawa
p. Małgorzata Karpik
p. Izabela Szmidt
p. Kamila Szczepaniak
p. Katarzyna Wolińska
p. Tomasz Orzechowski
p. Michał Sikorski
p. Joanna Kościarz
p. Ewelina Madej
p. Marta Janikowska
p. Ewelina Makowska
p. Maria Przybysz
p. Paweł Rumieniecki
p. Marlena Krasińska
p. Patrycja Jadczak
p. Aleksandra Mikuła (?)
p. Karolina Kosowska
p. Radosław Jankowski
p. Ilona Rodak
p. Artur Bolesławski
p. Joanna Budkiewicz
p. Magdalena Milczarek
p. Magdalena Walczak
p. Dorota Brzezińska
p. Anna Wasilewska
p. Paula Gamus - w tej części proszę nie sugerować się kolejnością na liście, nie świadczy ona w żaden sposób o ocenie i jest czysto przypadkowa
Rzutem na taśmę (10 pt) także:
p. Mikołaj Korszunau
p. Marcin Lipiński
p. Monika Karlińska
p. Paweł Malinowski
p. Milena Bińkowska
p. Izabela Klusek
p. Justyna Trzeciak

Pozostałe prace niezaliczone
Po wpisy zapraszam jutro od 13.30; oczywiście najlepiej osobiście (umożliwi to ewentualną negocjację oceny - proszę pamiętać o plusach / ocenach bardzo dobrych które stawiałem Państwu za udział w zajęciach), jeśli jednak ktoś absolutnie nie da rady, może przekazać indeks przez kolegę / koleżankę.

Rafał Kępa




Temat: 55 Rajd świętokrzyski 2009
Sandra, ale tak się pisze się.

Bałdak Piotr
Bednarczyk Marcin
Chorąży Łukasz
Jankowski Piotr
Mielech Bartosz
Małaszewicz Rafał
Kozłowski Łukasz
Gliński Paweł
Paszkowski Przemysław
Zimnoch Kuba
Romańczuk Łukasz
Grodzki Michał
Rogowski Kuba
Małaszewicz Sandra
Timofiejuk Ewelina
Jermak Anna
Jankowska Katarzyna
Sawicka Justyna
Mrozek Karolina
Nosal Ewelina
Boćkowska Ewa
Kalinowska Paulina
Onopa Paulina
Węgrowski Łukasz
Kraśnicka Dominika

+ 4 osoby od Młońciary oraz dwie osoby znajome ode mnie. Chyba że uda mi się jeszcze kogoś szybko namówić, bo dwie osoby nam wypadły.




Temat: PRAKTYKI anastezjologia
Praktyka- Pielęgniarstwo w anestezjologii i intensywnej terapii medycznej (40 godzin)

Szpital Ginekologicznio-Położniczy im. Św. Rodziny ul. Jarochowskiego 18 60-235 Poznań
Dział Operacyjno-Pooperacyjny Opiekun praktyk- Anna Czapla
Grupa II
Godz. 7.30-13.30 Daty: 21 I, 22 I, 23 I, 24 I, 25 I 2008 r.
Dachtera Anna, Dekert Maria, Drgas Agnieszka

Godz. 10.30-16.30 Daty: 21 I, 22 I, 23 I, 24 I, 25 I 2008 r.
Gabryniewska Anna, Gajda Barbara, Gajewska Karolina

Grupa I
Godz. 7.30-13.30 Daty: 28 I, 29 I, 30 I, 31 I, 01 II 2008 r.
Bueschke Bogusława, Bukowska Natalia, Ciesielska Agnieszka

Godz. 10.30-16.30 Daty: 28 I, 29 I, 30 I, 31 I, 01 II 2008 r.
Ciesiółka Iwona, Cuprych Katarzyna, Daleszyńska Joanna

Grupa III
Godz. 7.30-13.30 Daty: 04 II, 05 II, 06 II, 07 II, 08 II 2008 r.
Galęba Karolina, Gnalicki Mateusz, Gredczyszyn Aleksandra, Grycman Magdalena

Godz. 10.30-16.30 Daty: 04 II, 05 II, 06 II, 07 II, 08 II 2008 r.
Grzegorzewska Anna, Jankowska Agata, Gołąbek Weronika

Grupa IV
Godz. 7.30-13.30 Daty: 11 II, 12 II, 13 II, 14 II, 15 II 2008 r.
Glapiak Magdalena, Borkowska Marta, Wawrzyniak Kornelia, Kaczmarek Justyna

Godz. 10.30-16.30 Daty: 11 II, 12 II, 13 II, 14 II, 15 II 2008 r.
Kaczorowska Justyna, Kaleta Marzena, Falenta Magdalena

Uwaga!
Grupy popołudniowe, gdy mają zajęcia popołudniu , indywidualnie wcześniej się zwalniają.




Temat: dr Ładykowski
EXTRA EXTRA READ ALL ABOUT IT!!!

wyniki ze środowego koła:

1. Aleksandra Zak 27 pkt = 5

2. Przemyslaw Kurylo 16 pkt = 2

3. Ewa Kwiatkowska 23pkt = 4

4. Malgorzata Adrian 23 pkt = 4

5. Aleksandra Ligeza 25 pkt = 4

6. Sarnowska Elzbieta 28 pkt =5

7. Monika Lapko 24pkt = 4

8. Konrad Szelest 21pkt = 3

9. Marcin Binkowski 8pkt = 2

10. Daniel Lesnik 8 pkt = 2

11. Lukasz Wezka 22 pkt = 4

12. Damian Grzesiak 16pkt = 2

13. Kinga Markowska 12pkt = 2

14. Tomasz Liczmanski 9pkt = 2

15. Mateusz Rybka 15pkt = 2

16. Karolina Jaltoszuk 13 pkt = 2

17. Bartlomiej Bryk 20 pkt = 3

18. Justyna Dzialowska 24 pkt = 4

19. Karolina Bardadyn 20 pkt = 3

20. Radoslaw Latka 6 pkt = 2

21. Agata Krygier 22 pkt = 4

22. Aleksandra Tkacz 23 pkt = 4

23. Paulina Zielinska 25pkt = 4

24. Joanna Grelewicz 22 pkt = 4

25. Bartosz Piechota 6 pkt = 2

26. Michal Jankowski 26 pkt = 5

27. Lukasz Sokal 26 pkt = 5

28. Dominika Grusza 28 pkt = 5

29. Marta Rybak 24 pkt = 4

30. Grzegorz Fabisiak 24pkt = 4

31. Natalia Jankowska 15 pkt = 2

32. Rafal Chodzicki 23 pkt = 4 dnia Czw 0:00, 19 Cze 2008, w całości zmieniany 2 razy



Temat: WYNIKI TESTU U DR ŁADYKOWSKIEGO
1. Baradyn Karolina = 2 pkt. Brak zaliczenia
2. Bryk Bartłomiej = 1 pkt. Brak zaliczenia
3. Bukowski Marcin = 3 pkt. Brak zaliczenia
4. Damian Katarzyna = 11 pkt. Zal ;-)
5. Działowska Justyna = 13 pkt. Zal. ;-)
6. Grelewicz Joanna = 5 pkt. Brak zaliczenia
7. Gruszka Dominika = 11 pkt. Zal ;-)
8. Grzesiak Damian = 2 pkt. Brak zaliczenia
9. Fabiszak Grzegorz = 10 pkt. Zal ;-)
10. Jałtoszuk Karolina = 9 pkt. Zal ;-)
11. Jankowska Natalia = 3 pkt. Brak zaliczenia
12. Jankowski Michał = 9 pkt. Zal ;-)
13. Krygier Agata = 8 pkt. Zal. ;-)
14. Kuryło Przemysław = 3 pkt. Brak zaliczenia
15. Liczmański Tomasz = 7 pkt. Brak zaliczenia
16. Ligęza Aleksandra = 13 pkt. Zal. ;-)
17. Łapko Monika = 0 pkt. Brak zaliczenia
18. Łątka Radosław = 9 pkt. Zal ;-)
19. Markowska Kinga = 4 pkt. Brak zaliczenia
20. Maszner Łukasz = 3 pkt. Brak zaliczenia
21. Piechotd Bartosz = 0 pkt. Brak zaliczenia
22. Popławska Aneta = 9 pkt. Zal ;-)
23. Rybak Marta = 11 pkt. Zal ;-)
24. Rybka Mateusz = 0 pkt. Brak zaliczenia
25. Sarnoska Elżbieta = 11pkt. Zal ;-)
26. Sokal Łukasz = 11 pkt. Zal ;-)
27. Szelest Konrad = 3 pkt. Brak zaliczenia
28. Tkacz Aleksandra = 6 pkt. Brak zaliczenia
29. Węska Łukasz = 10 pkt. Zal ;-)
30. Zwinik Daniel = 0pkt. Brak zaliczenia
31. Żak Aleksandra = 13 pkt. Zal. ;-)

Punktacja:
13 pkt. = 5
12 pkt. = 5-
11 pkt. = 4+
10 pkt. = 4
9 pkt. = 4-
8.5 pkt.= 3
8 pkt. = 3-




Temat: JEŚLI KTOŚ CHCE TYLKO ZAPYTAĆ, A NIE KUPIĆ PREZENTACJĘ.

1.Karpiński Franciszek, „Do Justyny. Tęskność na wiosnę” [w:] Jankowski Cz., Franciszek Karpiński. Wybór poezji, ????? ,Kraków 1926

2.Wierzyński Kazimierz, „Zielono mam w głowie”[w:]Wierzyński Kazimierz, Wiosna i wino, ???????, Warszawa 1919


Ni mogę znaleźć wieć proponuję zamienić na:

Wierzyński Kazimierz, Zielono mam w głowie [w:]Wierzyński Kazimierz, Wybór poezji, Zakład Narodowy im. Ossolińckich, Wrocław 1991. ISBN: 8304035952
Karpiński Franciszek, „Do Justyny. Tęskność na wiosnę” [w:] Karpiński Franicszek, Poezje wybrane, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wrocław 1997, ISBN: 8304043467



Temat: dr Ładykowski
Wynki koła :

Grelewicz Joanna 11 pkt = 4

Tkacz Aleksandra 9 pkt = 3

Sokal Lukasz 12 pkt = 4

Piechota Bartosz 7 pkt = 2

Fabiszak Grzegorz 12 pkt = 4

Chodzicki Rafal 12 pkt = 4

Rybak Marta 14 pkt = 5

Markowska Kinga 12 pkt = 4

Zielinska Paulina 12 pkt = 4

Krygier Agata 13 pkt = 4

Bryk Bartlomiej 10 pkt = 3

Damian Katarzyna 14 pkt = 5

Jankowska Natalia = 14 pkt = 5

Jankowski Michal = 14 pkt = 5

Grzesiak Damian = 9 pkt = 3

Maszner Lukasz 9 pkt = 3

Weska Lukasz 12 pkt = 4

Lesnik Daniel 10 pkt = 3

Jaltoszuk Karolina 11 pkt = 4

Ligeza Aleksandra 14 pkt = 5

Bardadyn Karolina 11 pkt = 4

Slowinska Agnieszka 12 pkt = 4

Dzialowska Justyna 14 pkt = 5

Sarnowska Elzbieta 14 pkt = 5

Lapko Monika 10 pkt = 3

Kwiatkowska Ewa 9 pkt = 3

Poplawska Aneta 14 pkt = 5

Zak Aleksandra 14 pkt = 5

Kurylo Przemyslaw 9 pkt = 3

Szelest Konrad 12 pkt = 4

Adrian Malgorzata 12 pkt = 4




Temat: Pro memoria dla 12 Nieszczęśliwych
Niech spoczywają w pokoju wiecznym !
(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)
Nie mamy umowy z Bogiem na życie ( w pełni wolni) mamy jednak możliwość umowy na zbawienie !
W "Onecie" Arek napisał "Bóg zabiera do siebie najlepszych bo ma braki w szeregach Aniołów"
W niedzielę 2.10. o godz.11 w Kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie ul Chałubińskiego 61 będzie odprawiona Msza św. za tragicznie zmarłych pielgrzymów (przeważnie uczniów) w drodze na Jasną Górę.
ZGINĘLI: Uczniowie + Monika Biegańska + Joanna Dąbrowska + Sebastian Giesko + Krzysztof Górzyński + Justyna Kowalko + Karolina Jankowska + Maria Romanowska + Małgorzata Zajączkowska + Karolina Zdanowicz
Kierowcy : +Zbigniew Arciszewski + Wiesław Siepanowicz + Zygmunt Stasiuk
Niech to będzie dar dla ich dusz od naszego wojskowego "Pro memoria" z NFoW - Zygmunt =moderator (chyba za pozwoleniem wszystkich internautów co są wstrząśnięci tym wypadkiem drogowym) R i P



Temat: Piłka ręczna szkolna 2005/06
W hali sportowej MOSiR-u odbyły się mistrzostwa miasta w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Wśród dziewcząt jak i chłopców zwyciężyły drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 1. Obydwa zespoły reprezentować będą nasze miasto w zawodach na szczeblu rejonowym.

Dziewczęta:
PG nr 1 - PG nr 3 4:2
PG nr 1 - ZS nr 1 z OS 8:5
PG nr 3 - ZS nr 1 z OS 6:3

Tabela:
1. PG nr 1 4 12:7
2. ZS nr 1 z OS 2 11:11
3. PG nr 3 0 5:10

PG nr 1: Karolina Kozera, Agnieszka Mykita, Małgorzata Tylus, Katarzyna Skóra, Karolina Parobecka, Marzena Szczepaniak, Kamila Tutaj, Katarzyna Iwanicka, Justyna Dziura, Marta Marciniak, Bernadetta Strojec. Opiekun: Mariusz Andruchowicz.

Chłopcy:
PG nr 1 - PG nr 3 16:6
PG nr 1 - ZS nr 1 z OS 7:2
PG nr 3 - ZS nr 1 z OS 12:5

Tabela:
1. PG nr 1 4 21:8
2. PG nr 3 2 18:19
3. ZS nr 1z OS 0 7:19

PG nr 1:Bartosz Biernacki, Alan Cuper, Michał Fabiszewski, Mateusz Frańczak, Błażej Górzyński, Mateusz Kaniowski, Remigiusz Klein, Marcin Kucharski, Piotr Łabowski, Mateusz Szewczuk, Sebastian Jankowski. Opiekun: Marek Taczanowski.



Temat: referat z Gospodarki Europejskiej na tle....
nadal nie dotarła do mnie pełna lista waszych tematow musimy je znac wczesniej by zaden się nie pokryl, poza tym cos mi sie wydaje ze jak nie przyspieszymy to ku rozpaczy nas wszystkich nie zdążymy z wszystkimi tematami ;-(

Aktualna Lista prelegentów:

17 V Maria Zachurzok, Sabina Wojnar, Anna Gawlewicz + Joanna Galarowicz
24 V Kinga Janas + Ewa Kopeć, Piotr Jankowski + Piotr Rajewski, Marta Orlikowska + Agata Ćwiklińska
31 V Dominika Chabowska + Konrad Lubarski, Patrycja Brózda + Sylwia Hornik
7 VI Marlena Gwóźdź + Justyna Tańcula, Aneta Warszawa
14 VI Kinga Herbacińska + Katarzyna Gibalewicz

powyzsze terminy moga ulec zmianom wynikłym ze zbyt długiego przynudzania prelegentów i dygresji dr. Rudnickiego:-) w takim przypadku, osoby które niezdaza wyglosic swojego referatu automatycznie robia to na nastepnych zajeciach, to chyba zreszta oczywiste. Apeluje wiec do państwa zeby sie streszczac w mowieniu, bo nie wyrobimy do konca semestru, juz mamy w plecy pare prezentacji, nie moze byc tak ze tylko jedna, dwie osoby wyglaszaja referat na wyklad:-(



Temat: 7 marca turniej wfb w bardzie
Wyniki końcowe:

1 Maciej Przygórzewski
2 Łukasz Kędziora
3 Jerzy Brzozowski
4 Grzechu
5 Adam Wanat
6 Bartek Juniczak
7 Krzychu Derejski
8 Paweł Cholewicki
9 Pingwin
10 Konrad Jankowski
11 Justyna
12 Wojtek Gładysiak
13 Darek Pietrasik
14 Nino
15 Ataman
16 Paweł Dąbrowski
17 Adam Moryń
18 Marcin Handl



Temat: SZKIELET PRAWIDŁOWY - KOLEJNOŚĆ NA HR
1.Aneta Ausfeld 10.00
2. Justyna Małolepsza (?) 10.00
3. Marta Żurawska (?) 10.40
4. Paulina Chojnicka 11.10
5. Agnieszka Rafińska 11.40
6. Natalia Gburzyńska 12.10
7. Iwona Kątowska 12.40
8. Agnieszka Płuska 13.10
9. Marta Tyburska 13.40
10. Agnieszka Balewska (?) 14.10

PRZERWA

11. Dorota Polińska 16.30
12. Kamila Jankowska (?)16.30
13. Anna Kolasińska (?) 17.10
14. Kamil Kowalczyk (?) 17.40

04.06.09

1. Alicja Ralcewicz 10.00
2. Małgorzata Rybicka 10.00
3. Kamila Kotwin 10.40
4. Amelia Świeżawska 11.10
5. Nina Poreda (?)11.40
6. Karolina Sarnowska 12.10
7. Łukasz Suchara (?) 12.40
8. Agnieszka Trocka 13.10
9.Lila Witkowska (?) 13.40
10. Ewa Uniejewska 14.10
11. Magdalena Makowska 14.40
12. Ewa Ślusarczyk 15.10
13. Alisa Nitsetska 15.40
14. Ewelina Wegner 16.10
15. Barbara Derbin 16.40
16. Agnieszka Bąkowska (?) 17.10

Starałam się ustawiać ludzi tak,jak chcieli. Jeżeli nie bylo konkretnej godziny, to starałam się kurczowo trzymac alfabetu a ,że polski od rosyjskiego się różni, to może mi nie wyszło gdzieś tam ;p .

Pamiętajcie,że lista może się jeszcze jako tako zmienić ( chociaż mam nadzieję,że każdy zaliczy kolokwium ). I czasowo też zawsze lepiej przyjść troszkę wcześniej.

Osoby,które przychodzą tylko po wpis nie są ustalone na żadną godzinę.Wydaje mi się,że wpis to taka krótka sprawa,że chyba wpuścimy je bez kolejki .



Temat: Wyniki EGZAMINU z HLR
przesyłam wyniki egzaminu.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w poniedziałek
Anna Kościołek

Wyniki egzaminu z historii literatury rosyjskiej
Jeśli z literatury staroruskiej student otrzymał ocenę wyższą niż dst

plus, to podwyższyłam ocenę o pół stopnia.
Informacje na temat egzaminu poprawkowego podam 22 czerwca.

Lp. Imię i nazwisko Ocena
1. Agnieszka Balewska dst
2. Agnieszka Bąkowska dst
3. Paulina Chojnicka ndst
4. Barbara Derbis dst/dst plus
5. Ewa Furman dst plus/db
6. Kamila Jankowska ndst
7. Jolanta Klimowska ndst
8. Kamila Kotwin dst plus/db
9. Kamil Kowalczyk dst minus
10. Agata Łukasiak ndst
11. Magdalena Makowska dst plus/db
12. Justyna Małolepsza dst plus/db
13. Oliwia Niedbała ndst
14. Alisa Nitsetska db plus
15. Dorota Polińska db/db plus
16. Agnieszka Rafińska dst/dst plus
17. Małgorzata Rybicka ndst
18. Łukasz Suchara ndst
19. Ewa Ślusarczyk dst plus/db
20. Amelia Świeżawska dst
21. Marta Tyburska db/db plus
22. Ewa Uniejowska dst plus/db
23. Ewelina Wegner ndst
24. Lilia Witkowska ndst
25. Katarzyna Zakrzewska dst
26. Agata Zaworska dst plus
27. Marta Żurawska dst plus/db

pozdr, ew



Temat: Telekamery 2007

Cytuj:
Aktor:

1. Paweł Małaszyński
2. Tomasz Kot
3. Borys Szyc

Aktorka:

1. Joanna Brodzik
2. Agnieszka Dygant
3. Małgorzata Kożuchowska

Serial obyczajowy:

1. Magda M.
2. Plebania
3. Na wspólnej

Serial kryminalny:

1. Kryminalni
2. Oficerowie
3. Fala zbrodni

Serial komediowy

1. Niania
2. Świat według Kiepskich
3. Daleko od noszy

Muzyka:

1. Piotr Rubik
2. Doda
3. Katarzyna Cerekwicka

Informacje:

1. Kamil Durczok
2. Justyna Pochanke
3. Dorota Gawryluk

Publicystyka:

1. Tomasz Sekielski i Andrzej Mrozowski
2. Tomasz Lis
3. Michał Olszański

Rozrywka:

1. Szymon Majewski
2. Robert Jankowski
3. Hubert Urbański i Katarzyna Skrzynecka

Kabarety:

1. Ani Mru Mru
2. Kabaret Moralnego Niepokoju
3. Koń Polski




Temat: Dydaktyka katechetyczna - kto nie zaliczył
Poniżej macie listę tych, którzy NIE zaliczyli:

1. Bloch Agnieszka
2. Bondar Magdalena
3. Grzęda Emilia
4. Hołozubiec Grzegorz
5. Jankowska Izabela
6. Kieś Paweł
7. Kozłowska Paulina
8. Lasek Krzysztof
9. Lipiński Kamil
10. Ludwicki Grzegorz
11. Opatczyk Dawid
12. Potkańska Olga
13. Rudnik Agnieszka
14. Stasiak Piotr
15. Zajączkowska Justyna
16. Dachniewski Mateusz
17. Yank Zofia

Możliwość poprawy jest za dwa dni tj. w środę 24.01.2007 r.



Temat: ORB listy ZALICZENIE
2 godzina
1. Monika Bowar
2. Karolina Byrwa
3. Łukasz Nieścier
4. Anna Adamowicz
5. Magdalena Więcławska
6. Magdalena Szymańska
7. Dawid Treczyński
8. Paweł Fiborek
9. Marcin Zdziuch
10. Anna Wesołowska
11. Olga Strojny
12. Marcin Kur
13. Jakub Lisowski
14. Wojciech Jankowski
15. Filip Idziak
16. Arkadiusz Formela
17. Michał Doering
18. Lipska Joanna
19. Radulewicz Justyna



Temat: "Z ostatniej chwili"-Zmiana władzy w Wertepach.
    3 Częstochowska Drużyna Harcerek „Wertepy”

Liderka młodzieżowej grupy formalnej „Wertepy” druhna Monika Jankowska zeszła ze sceny politycznej. Przyczyną tej rozpaczliwej decyzji nie są straty, szkody i krzywdy społeczne. Z potwierdzonych źródeł wiemy, że druhna wyjeżdża do Anglii. Jej następcą została żywiołowa pozytywistka trop. Justyna Całusińska. Życzy druhnie wspaniałej kadencji. Niech postawa druhny będzie wzorem dla wielu harcerek i harcerzy. Jednocześnie niech druhna pamięta słowa Dean Rusk’a „Mówi się, że władza demoralizuje. Ale brak władzy demoralizuje całkowicie”.




Temat: Konkurs Jubileuszowy Portalu Historicus
Witam serdecznie.
Nasz jubileuszowy konkurs historyczny dobiegł końca. Spośród nadesłanych do nas zgłoszeń z poprawnymi odpowiedziami, rozlosowaliśmy nagrody książkowe.
Oto lista szczęśliwych zwycięzców.

Marianna Jankowska
Monika Krupa
Justyna Jaracz
Kamila Hankus
Marek Franus

Serdecznie gratulujemy

Chcielibyśmy także na koniec podziękować fundatorowi nagród konkursowych, Instytutowi Wydawniczemu ERICA.

Zapraszamy na kolejne konkursy organizowane przez Portal Historicus.



Temat: Spływ kajakowy
Co do spływu,

data: 28-29 czerwca
czas: wyjazd 11.30 z dworca PKS wracamy w poniedziałek około 12
spotykamy się o 11 na przystanku przed dworcem PKS
czas spływu: ok. 5h jeśli nie zdechniecie:P
koszt: póki co 35zł a jak dostane potwierdzenie z noclegu to możliwe że 30zł

Dodatkowo załatwiajcie sobie namioty, śpiwory i coś do jedzenia w ciągu spływu i na ognisko plus 2 konserwy i bochenek chleba na 2 osoby. Kajaki będą dwuosobowe więc możecie zacząć dobierać się w pary, pary mogą być dowolne z tym zastrzeżeniem, że w kajaku nie mogą być 2 osoby dobrze pływające kajakiem lub 2 osoby w ogóle bez doświadczenia. Jakby ktoś nie zrozumiał o co mi chodzi to dobierajcie się tak żeby w kajaku jedna osoba miała jakieś doświadczenie z kajakami a druga nie.

To jest wstępna lista osób, które jadą:

Lista osób na spływ kajakowy:

1 Rafał Małaszewicz
2 Marcin Timofiejuk
3 Kuba Zimnoch
4 Bartek Mielech
5 Paweł Gliński
6 Marlena Krawczyńska
7Piotr Jankowski
8 Ewa Boćkowska
9 Ewelina Nosal
10 Paula Kalinowska
11 Ewelina Timofiejuk
12 Marcin Bednarczyk
13 Marta Glebowicz
14 Mariusz Kamiński
15 Joanna Kamińska
16Monika Bartoszuk
17Przemysław Lickiewicz
18Justyna Cygler
19Izabela Omelańczuk
20Paulina Kuryłowicz
21 Kamil Bartoszewicz
22Katarzyna Kościańczuk
23 Justyna Sawicka

Kasę i pozwolenia przynoście na ognisko kończące rok harcerski lub do swoich zastępowych.




Temat: KOLEJNOSC WCHODZENIA NA EGZAMIN Z JEZYKOZNAWSTWA
Zeby nie bylo nieporozumien:) Oto kolejnosc wchodzenia:

10 paula zielinska i agata krygier
10.20 lukasz sokal i ola tkacz
10.40 ola zak i monika lapko
11 rafal chodzicki i przemek kurylo
11.20 ela sarnowska i ola ligeza
11.40 natalia i michal jankowscy
12 dominika grusza i asia grelewicz
12.20 gosia adrian i ewa kwiatkowska
12.40 justyna dzialowska i karolina jaltoszuk
13 bartek bryk i grzesiek fabiszak
13.20 karolina bardadyn i marta rybak
13.40 kinga markowska i konrad szelest
14 daniel lesnik i lukasz wezka
14.20 radek latka i mateusz rybka
14.40 damian lesnik i tomek liczmanski
15 bartek piechota i lukasz maszner
15.20 aneta poplawska i marcin binkowski

Taka liste dostal dr Klafkowski wiec lepiej juz nic nie zmieniac. Pozdrawiam

PS. Bardzo prosze nie wiem kogo o notatki z historii etnologii na poniedzialek, bylabym bardzo wdzieczna!




Temat: 7 Marca
1 Maciej Przygórzewski
2 Łukasz Kędziora
3 Jerzy Brzozowski
4 Grzechu Spychała
5 Adam Wanat
6 Bartek Juniczak
7 Krzychu Derejski
8 Paweł Cholewicki
9 Piotr Urbański
10 Konrad Jankowski
11 Justyna
12 Wojtek Gładysiak
13 Darek Pietrasik
14 Łukasz Binkowski
15 Filip Formański
16 Paweł Dąbrowski
17 Adam Moryń
18 Marcin Handl

kudłaty dnia Wto Mar 10, 2009 6:00 pm, w całości zmieniany 1 raz



Temat: Wyjazd na Jaćwing Ełk
1. Karol Tuniński
2. Patryk Krutul
3. Magnuszewski Michał
4. Kasia Szczebiot
5. Mariusz Pawlukowiecom
9. Marcin (007dw)
10. Agata Skowron
11. Ula Skowron
12. Tomek
13. Ula Janczyk
14. Piotr Kardasiewicz
15. Justyna Milewska
16. Dominika Jankowska
17. Bartek z forum ( proszę o dane )
18. Kolega Bartka ( proszę o dane )
19. Filip Cyuńczyk
20. Karol Kunikowski
21. Thomak (czekam na potwierdzenie )
22. Karol Grycuk

DECYZJA PREZESA NA TYM LISTE ZAMYKAMY. JESLI SIE POJAWIA JAKIES WAKATY, DAM ZNAC

O MIEJSCU ZBIORKI POINFORMUJE, JAK TYLKO BEDE JA ZNAŁ

Piter dnia Wto 14:07, 18 Gru 2007, w całości zmieniany 1 raz



Temat: Entomologia - wyniki
Wyniki egzaminu poprawkowego z entomologii leśnej

Cedrych Jarosław 3.0
Dominiecki Adam 3.5
Dziedzic Michał 3.0
Gaszewski Krzysztof 3.0
Gawryś Radosław 4.5
Halicki Michał 3.0
Heise Mateusz 3.0
Jankowski Piotr 4.5
Jaskułowska Urszula 3.0
Judycka Justyna 3.0
Karłowicz Martyna 3.5
Kędra Marcin 3.0
Kiljan Michał 4.0
Klimaszewska Regina 3.5
Komorowski Piotr 4.5
Kowalczuk Dawid 3.5
Kozłowski Paweł 3.5
Książek Marek 3.0
Leosz Katarzyna 3.5
Maziarczyk Nina 3.5
Michalski Sławomir 3.5
Mioskowska Kamila 3.0
Plona Milena 3.0
Rogawska Agnieszka 3.0
Sakowska Anna 3.0
Szczerba Grzegorz 3.0
Trzcianowska Marta 3.5
Wach Jowita 4.0
Wach Wojciech 3.0
Wartecz-Wartecki Piotr 3.5
Ważny Mateusz 4.5
Winnicki Paweł 3.5
Wronka Marta 3.0
Wysocka Ewa 3.5
Zajda Bartosz 3.5
Zwierzchowski Michał 3.0

Pozostałe osoby otrzymały ocenę niedostateczną.

Pozdrawiam i gratuluję zdanego egzaminu,

Jerzy Borowski




Temat: JEŚLI KTOŚ CHCE TYLKO ZAPYTAĆ, A NIE KUPIĆ PREZENTACJĘ.
1.Karpiński Franciszek, „Do Justyny. Tęskność na wiosnę” [w:] Jankowski Cz., Franciszek Karpiński. Wybór poezji, ????? ,Kraków 1926

2.Wierzyński Kazimierz, „Zielono mam w głowie”[w:]Wierzyński Kazimierz, Wiosna i wino, ???????, Warszawa 1919



Temat: WYNIKI Z EGZAMINU-PSYCH....
WYNIKI EGZAMINU (ocena pod nazwiskiem):
1. Bartol Marta 52154

2. Borkowska Marta 54331
Dst
3. Buchwald Monika 54393
Db
4. Bukowska Natalia 54333
Bdb
5. Burchardt Magdalena 54353
Db
6. Ciesielska Agnieszka 54335

7. Ciesiółka Iwona 54336
Db
8. Daleszyńska Joanna 54339

9. Dekert Maria 54340

10. Gabryniewska Anna 54345

11. Gajewska Karolina 54347

12. Glapiak Magdalena 54349
Bdb
13. Gnalicki Mateusz 54350
Db
14. Gołąbek Weronika 54351

15. Gredczyszyn Aleksandra 54352
Dst
16. Grzegorzewska Anna 54355

17. Handke-Gulczyńska Marta 52177
18. Jankowska Agata 54358
Bdb
19. Jańczak Danuta 54359
Dst
20. Jasiński Łukasz 55267

21. Jąder Joanna 55268

22. Józefowska Monika 54361
db
23. Judek Hanna 54362

24. Kaczmarek Justyna 54363
Db
25. Kaleta Marzena 54365
Db
26. Kałuża Justyna 54366
Db
27. Kazyjaka Michalina 54369

28. Kicińska Barbara 54371

29. Kisielińska Małgorzata 54372
Dst
30. Kojac Karolina 62894

31. Koszałka Marta 54373

32. Kotecka Magdalena 52193
Bdb
33. Kropiewnicka Marta 54374

34. Kubacka Eliza 54375

35. Kubala Marika 56280
Bdb
36. Mamońska Natalia 54381

37. Matusiak Katarzyna 62898

38. Mikołajczak Kinga 54383
Bdb
39. Misiek Dominika 54384
Bdb
40. Miszczak Karolina 54385

41. Młodzińska Julia 55271

42. Młynarczyk Jolanta 62896

43. Mrożewska Bożena 54386

44. Pajda Maria 54391
Dst
45. Piotrowska Ewelina 54395
Db
46. Piotrowska Magdalena 52216
Db
47. Ratajczak - Foterek Aleksandra 54402 Db
48. Ratajczyk Anna 54403
Db
49. Seraszek Paulina 55265
Db
50. Siełacz Dominika 54405
Db
51. Sterna Marta 54414
Dst
52. Szukowska Aneta 54418
Bdb
53. Tanaś Natalia 62893

54. Tomczak Barbara 54422

55. Wawrzyniak Kornelia 54426
Db
56. Wilczyńska Joanna 62897

57. Wojciechowska Justyna 62895

58. Ziółkowska Agnieszka 54438

59. Zych Karolina 54439
Db
60. Żybura Romualda 54440




Temat: Wyniki z egzaminu Katechetyka Fundamentalna u x.Czekalskiego
Belianitsa Andrei 2
Biadun Piotr 5
Bloch Agnieszka -
Bojczuk Anna 4+
BondarMagdalena -
Borzęcki Marcin 4+
Dachniewski Mateusz 4
Darnobyt Mykhaylo 2
Daszkiewicz Daniel -
Fabjanowski Wiktor 4
Figat Bogumiła -
Gacparska Kinga urlop 06/07
Głowacka Natalia 5
Głowacki Tomasz 5-
Grupińska Liliana 5-
Gruszczyński Kamil 2
Grzęda Emilia -
Hołozubiec Grzegorz 5
Jankowska Izabela -
Kaczmarczyk Łukasz 4
Kamińska Magdalena 2
Kaniewska Marta 3+
Kazimierczak Sylwia 3
Kempanowski Krzysztof ---
Kieś Paweł 3
Kobyłecka Anna 5-
Kornatko Klaudia 4
Kosycarz Monika 5
Kozak Paweł 4-
Kozłowska Paulina 4-
Krogul Karolina 4+
Kuczmarski Bartosz 5
Lipiński Kamil 4+
Lis Piotr 2
Ludwicki Grzegorz 2
Łyszkowicz Monika urlop 06/07
Machulska Dagmara 5
Marchewka Jarosław 4
Michalak Sylwia 5-
Nawrocka Barbara 3+
Niemirowska Anna 4-
Nowacki Robert 5-
Nowara Paweł 3
Opatczyk Dawid 3
Pąk Katarzyna 3
Pecelerowicz Konrad -
Podbielska Katarzyna 4
Połosak Milena 5
Potkańska Olga 2
Przesmycka Karolina 3+
Rudnik Agnieszka 3
Rzeźniak Marta 2
Sądowska Ewa 5-
Skoczek Agnieszka 3+
Skrzyniarz Anna 4+
Skuza Elżbieta 4
Słowicki Damian 5
Stasiak Piotr 3
Stefaniak Anna 5
Stwora Tomasz 5
Sudy Justyna -
Sulewska Elżbieta 5
Sychowiec Marzena -
Szpiler Joanna -
Szymborska Magdalena -
Ślaska Aneta 4+
Urbaniak Marcin -
Wasil Katarzyna 5-
Wasilewski Mariusz 4
Wiśniewska Aneta --
Wiśniewski Przemysław 2
Witkowska Joanna urlop 06/07
Witkowska Jolanta 4+
Wołodko Michał urlop 06/07
Wróbel Justyna 2
Wrzesińska Anna 4
Wysłocka Katarzyna 2
Wyrwik Maciej 3
Yang Zofia 4+
Zajączkowska Justyna 3+
Zaniewska Anna 5



Temat: Wyniki z examu z psychol.zdrowia i z psychoterapii-2 termin
Wyniki, ocena pod nazwiskiem:
1. Bartol Marta 52154
Db+
2. Borkowska Marta 54331

3. Buchwald Monika 54393

4. Bukowska Natalia 54333

5. Burchardt Magdalena 54353

6. Ciesielska Agnieszka 54335
bdb
7. Ciesiółka Iwona 54336

8. Daleszyńska Joanna 54339
bdb
9. Dekert Maria 54340
db
10. Gabryniewska Anna 54345
db
11. Gajewska Karolina 54347
db
12. Glapiak Magdalena 54349

13. Gnalicki Mateusz 54350

14. Gołąbek Weronika 54351
db
15. Gredczyszyn Aleksandra 54352

16. Grzegorzewska Anna 54355

17. Handke-Gulczyńska Marta 52177 db
18. Jankowska Agata 54358

19. Jańczak Danuta 54359

20. Jasiński Łukasz 55267
db
21. Jąder Joanna 55268
bdb
22. Józefowska Monika 54361

23. Judek Hanna 54362
bdb
24. Kaczmarek Justyna 54363

25. Kaleta Marzena 54365

26. Kałuża Justyna 54366

27. Kazyjaka Michalina 54369
Db+
28. Kicińska Barbara 54371
Db+
29. Kisielińska Małgorzata 54372

30. Kojac Karolina 62894
bdb
31. Koszałka Marta 54373
bdb
32. Kotecka Magdalena 52193

33. Kropiewnicka Marta 54374
bdb
34. Kubacka Eliza 54375
bdb
35. Kubala Marika 56280

36. Mamońska Natalia 54381

37. Matusiak Katarzyna 62898
Db+
38. Mikołajczak Kinga 54383

39. Misiek Dominika 54384

40. Miszczak Karolina 54385
bdb
41. Młodzińska Julia 55271
bdb
42. Młynarczyk Jolanta 62896
bdb
43. Mrożewska Bożena 54386
bdb
44. Pajda Maria 54391

45. Piotrowska Ewelina 54395

46. Piotrowska Magdalena 52216

47. Ratajczak - Foterek Aleksandra 54402
48. Ratajczyk Anna 54403

49. Seraszek Paulina 55265

50. Siełacz Dominika 54405

51. Sterna Marta 54414

52. Szukowska Aneta 54418

53. Tanaś Natalia 62893
dst
54. Tomczak Barbara 54422
bdb
55. Wawrzyniak Kornelia 54426

56. Wilczyńska Joanna 62897
db
57. Wojciechowska Justyna 62895
bdb
58. Ziółkowska Agnieszka 54438
bdb
59. Zych Karolina 54439

60. Żybura Romualda 54440
dst




Temat: Rozkaz L1/2007
Związek Harcerstwa Polskiego
Drużynowy
7 Białostockiej Drużyny Harcerskiej
Hufiec Białystok
Białystok, 7 kwiecień 2007

ROZKAZ L. 1/2007

Z okazji zbliżających się świąt życzę wszystkim dużo szczęścia i radości oraz prawdziwej rodzinnej atmosfery

4. Przyznanie stopni, sprawności, znaków służb, uprawnień, odznak, zaliczenie zadań i projektów
4.1. Otwarcie prób na sprawność:
Na wniosek Komisji Stopni i Sprawności z dnia 18.03.2007 otwieram próby na sprawność:
Wędrowiec, lider zdrowia, organizatorka harców druhnie pionierce Ewelinie Timofiejuk
4.2 Otwarcie prób na stopień:
Na wniosek Komisji Stopni i Sprawności z dnia 18.03.2007 otwieram próbę na stopień harcerza orlego ćwikowi Łukaszowi Chorążemu
4.3. Zamknięcie prób i przyznanie stopni i sprawności:
Na wniosek Komisji Stopni i Sprawności z dnia 18.03.2007 przyznaje stopień odkrywcy druhowi Bartoszowi Mielech.

7. Różne
7.1. Dziękuje druhnie Marcie Opackiej za czas spędzony w szeregach 7 BDH i życzę wielu sukcesów w życiu oraz liczę, że druhna nie zapomni o tym, że należała kiedyś do naszej drużyny.

7.2 Wszystkim osobom czyli druhnom:
Annie Jermak, Paulinie Onopa, Ewelinie Nosal, Ewie Boćkowskiej, Karolinie Mrozek, Justynie Sawickiej, Katarzynie Jankowskiej, Paulinie Dec, Ewelinie Timofiejuk, Anecie Bagińskiej
oraz druhom:
Kubie Zimnoch, Piotrkowi Pruszyńskiemu, Przemkowi Kotowicz, Przemkowi Paszkowskiemu, Łukaszowi Romańczuk, Łukaszowi Kozłowskiemu, Rafałowi Małaszewicz, Pawłowi Glińskiemu, Michałowi Sawickiemu, Łukaszowi Chorąży, Piotrowi Jankowskiemu
Chciałbym serdecznie podziękować za włączenie się w akcję zarobkową drużyny w dniu 11.03.2007 w Leroy Merlin.

CZUWAJ!

pwd. Marcin Bednarczyk




Temat: 2007/08 - 18. AZS Poznań - Cukierki Brzeg (17.02; 17:00)
Koszykarki Cukierków Odry Brzeg jechały do Poznania z nadzieją na zwycięstwo, skończyło się jednak bolesną, wysoką porażką.
Zespół z Poznania dysponuje bardzo dobrym składem personalnym. Wystarczy wymienić takie zawodniczki jak Beata Krupska-Tyszkiewicz, Joanna Jarkowska, Monika Sibora, czy Reda Aleliunaite-Jankowska. Zespół ten powinien być więc zdecydowanym faworytem spotkania z Cukierkami, jednak w tym sezonie spisuje się znacznie poniżej oczekiwań, ciągle walcząc o miejsce w play off. Brzeżanki nie były więc na straconej pozycji i miały duże szanse na upragnione zwycięstwo, co mogłoby dać jeszcze cień nadziei na walkę o „ósemkę”. Brzeski zespół zagrał w tym meczu bez Mireli Pułtorak. Mecz rozpoczął się spokojnie, obu zespołom w pierwszych minutach brakowało skuteczności i stąd mało zdobytych punktów. Jako pierwsze skuteczność poprawiły miejscowe, które w 5. minucie prowadziły 10:2, a 8 z 10 „oczek” dla akademiczek zdobyła Joanna Jarkowska. Trzeci punkt dla Odry zdobyła Shantia Owens i niestety zamiast sygnału do pościgu, później było jeszcze gorzej. AZS zdobył kolejnych 9 punktów i wyszedł na prowadzenie 19:3. Cukierki dopiero w 9. minucie zdobyły kolejne punkty po trafieniu Shantii Owens. Nie zmieniło to jednak faktu, że pierwsza kwarta zakończyła się nokautem 5:22, pozostawało więc pytanie czy Cukierki zdołają się po nim jeszcze podnieść i powalczyć o zmianę wyniku.
Druga kwarta rozpoczęła się obiecująco, bowiem po „trójce” Justyny Daniel Cukierki zmniejszyły stratę do 14 punktów (10:25), co oznaczało też, że w ciągu trzech minut zdobyły tyle punktów, co w całej pierwszej kwarcie. Brzeżanki nie poszły jednak za ciosem i kilkunastopunktowa strata do zespołu z Poznania ciągle się utrzymywała. Ta część zakończyła się remisowo, Cukierki nadal więc traciły do rywalek aż 17 punktów.
Początek trzeciej kwarty rozwiał nadzieje brzeskiego zespołu na możliwość nawiązania walki z AZS-em. Rywalki szybko powiększyły swoje prowadzenie, pokazując że tego dnia nie pozwolą wywieźć z Poznania zwycięstwa. Po trzech kwartach prowadzenie poznanianek wynosiło już 29 punktów (59:30), a po rozpoczęciu czwartej nadal rosło. Już do końca meczu AZS kontrolował sytuację, utrzymując swoje wysokie prowadzenie.

INEA AZS Poznań – Cukierki Odra Brzeg 81:51 (22:5, 16:16, 21:9, 22:21)
Odra: Ludmiła Lubarska 10, Shantia Owens 10, Khaili Sanders 9, Justyna Daniel 9, Joei Clyburn 6, Daria Cybulak 5, Magdalena Rzeźnik 2, Marta Szymańska; trener Leszek Marzec



Temat: Barwy szczęścia
Porywająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia! Młode pokolenie, które próbuje wybrać własną, życiową drogę. I ich rodzice, którzy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Radości i troski. Intrygi, kłamstwa, zdrady… Historia z życia wzięta. Spokojna ulica na obrzeżach Warszawy: ZACISZNA. Jej mieszkańcy, którzy znają się od lat. I przybysze – ci, którzy już wkrótce wprowadzą się do nowego osiedla „POD SOSNAMI”… Czy ich szczęście będzie miało inne barwy?



Staus
Marta Nieradkiewicz Julia Marczak
Marcin Hycnar Paweł Zwoleński
Olaf Lubaszenko Roman Pyrka
Izabela Kuna Maria Pyrka
Marcin Czarnik Robert Romanowski
Krzysztof Kiersznowski Stefan Górka
Agnieszka Pilaszewska Jadwiga Górka
Katarzyna Glinka Katarzyna Górka
Dorota Kolak Anna Marczak
Marzena Trybała Elżbieta
Anna Piróg Dorota Jeleń
Katarzyna Zielińska Marta Walawska
Jolanta Lothe Teresa Struzik
Jan Pęczek Zenek Grzelak
Jan Hencz Fryderyk Struzik
Marek Molak Hubert Pyrka
Iza Zwierzyńska Iwona Pyrka
Zbigniew Buczkowski Zdzisio
Bronisław Wrocławski Jerzy Marczak
Sebastian Cybulski Ksawery Rybiński
Sławomira Łozińska Barbara Jakubik
Piotr Jankowski Piotr Walawski
Anna Borowiec Halina Marczak
Kazimierz Wysota Bogdan Zwoleński
Adrianna Biedrzyńska Małgorzata Zwoleńska
Samuel Palmer Sam
Jacek Mikołajczak Rafał Gordon
Agnieszka Wagner Izabela Gordon
Krzysztof Respondek Michał Jeleń
Lidia Sadowa Justyna
Emil Karewicz Tadeusz
Hanna Stankówna Mariola
Olga Jankowska Klara
Kalina Himi-Pawlukiewicz Weronika
Dorota Segda Matka Klary
Krzysztof Szczerbiński Młody
Teresa Dzielska Ewelina
Jan Jurewicz Pan Wiesio
Joanna Gleń Malwina
Natalia Zambrzycka Agatka
Michał Kruk Mateusz
Mateusz Ławrynowicz Norbert
Daniel Cygler Franek Jeleń
Małgorzata Potocka Jola
Bartosz Porczyk Adam Jakubik
Anna Prus Sylwia
Julia Kamińska Majka
Barbara Lauks Krystyna Puszczyk
Rafał Cieszyński Sławek




Temat: wyniki testu z etnologii europy
1.Adrian Małgorzata – 10 pkt. ZALICZONE
2. Bardadyn Karolina – 10 pkt. ZALICZONE
3. Buk vel Bak Aleksandra– 10 pkt. ZALICZONE
4. Binkowski Marcin – 4 pkt. BRAK ZALICZENIA
5. Bryk Bartłomiej – 14 pkt. ZALICZONE
6. Chodzicki Rafał – 11.5 pkt. ZALICZONE
7. Damian Katarzyna – 9 pkt. BRAK ZALICZENIA
8. Działowska Justyna - 11 pkt. ZALICZONE
9. Fabiszak Grzegorz – 12.5 pkt. ZALICZONE
10. Grelewicz Joanna – 6pkt. BRAK ZALICZENIA
11. Grusza Dominka – 10.5 ZALICZONE
12. Grzesiak Damian– 11 pkt. –ZALICZONE
13. Jałtoszuk Karolina – 10 pkt. ZALICZONE
14. Jankowska Natalia – 10 pkt. ZALICZONE
15. Jankowski Michał – 10 pkt. ZALICZONE
16. Krygier Agata – 7 pkt. BRAK ZALICZENIA
17. Kuryło Przemysław – 10.5 pkt. ZALICZONE
18. Kawiatkowska Ewa - 11 pkt. - ZALICZONE
19. Leśnik Daniel – 8 pkt. BRAK ZALICZENIA
20. Liczmański Tomasz – 7 pkt. BRAK ZALICZENIA
21. Ligęza Aleksandra – 10 pkt. ZALICZONE
22. Łapko Monika – 11 pkt. ZALICZONE
23. Łątka Radosław – 12 pkt. ZALICZONE
24. Markowska Kinga – 12 pkt. ZALICZONE
25. Maszner Łukasz – 14 pkt. ZALICZONE
26. Piechota Bartosz – 3 pkt. BRAK ZALICZENIA
27. Popławska Aneta – 7.5 pkt. BRAK ZALICZENIA
28. Rogoz Patrycja – 2 pkt. BRAK ZALICZENIA
29. Rybak Marta – 12 pkt. ZALICZONE
30. Rybka Mateusz – 7.5 pkt. BRAK ZALICZENIA
31. Sarnowska Elżbieta – 12 pkt. ZALICZONE
32. Słowińska Agnieszka – 11 pkt. ZALICZONE
33. Sokal Łukasz – 4 pkt. BRAK ZALICZENIA
34. Szelest Konrad – 8 pkt. BRAK ZALICZENIA
35. Tkacz Aleksandra – 4 pkt. BRAK ZALICZENIA
36. Węzka Łukasz – 12.5 pkt. ZALICZONE
37. Zielińska Paulina – 14 pkt. ZALICZONE




Temat: Propozycje ocen u dr Natalii M.
Kochani! Dr Natalia przyslala mi maila z propozycjami ocen dla nas.

Przemysław Kuryło 5
Natalia Jankowska 4
Patrycja Rogoz 3
Łukasz Sokal 5
Aleksandra Zak 4
Paulina Zielińska 5
Bartosz Piechota 4
Karolina Bardadyn 4+
Elżbieta Sarnowska 3
Aleksandra Ligęza 4
Ewa Kwiatkowska 4
Agata Grygier 5
Justyna Dzialowska 4
Dominika Grusza 4
Karolina Jałtoszuk 4
Monika Łapko 4+
Marcin Binkowski 4
Konrad Szelest 3+
Grzegorz Fabiszak 4
Bartłomiej Bryk 4
Marta Rybak 4+
Michał JAnkowski 5
Rafał Chodzicki 5
Łukasz Maszner 5
Wojciech Juszczyński 2
Roman Wawrzyniak 3
Łukasz Węzka 3
Aleksandra Tkacz 4+
Joanna Grelewicz 4+
Radosław Łątka 4
Paweł Chamulak 2
Aneta Popławska 5
Agnieszka Sławińska 5
Katarzyna Damian 5
Tomasz Liczmański 3
Daniel Leśnik 2
Damian Grzesiak 2 (warunek zaliczenia: poprawiona praca "Obrzędowość pogrzebowa..." i przygotowanie 2 tematów z zajęć do zaliczenia ustnie)
Piotr Wojtkun 2
Mateusz Rybka 4

Jezeli kogos nie satysfakcjonuje dana ocena ma mozliwosc poprawienia jej. Oto, co dokladnie napisala doktor Maksymowicz: Poniżej moje propozycje ocen, kto chciałby poprawić ocenę może przyjść do mnie do pokoju nr 11 bud. H w godz. 11.30-13.00 w dniu 24.01. lub po 15.02.2008. Do przygotowania 2 tematy do wyboru, które były poruszane na zajęciach.
Jeśli ta ocena Państwa zadowala, to proszę przekazać indeks opiekunowi roku.

Takze jezeli komus pasuje ocena to w srode po wpisach z jezykow lub w czwartek przed 13 sklada indeks w moje rece i biegne po wpisy:-) Bo jestem umowiona z dr Natalia, ze zaraz przed 13 przyjde po wpisy.
Pozdrawiam




Temat: Kolejność na egzamin z HISTORII ROSJI
Ktoś musiał wziąć się za tę listę, więc proszę nie mieć pretensji ;D.

Rozpisałam ludzi tak, że mamy 15 minut na przygotowanie i 15 minut na odpowiedź. ( Podana godzina,to czas od którego zaczynamy się przygotowywać ).

Pamiętajcie by się ściśle godzin nie trzymać. I przyjść trochę wcześniej ,a i nie narzekać jak będzie trzeba czekać ( booo... bo może ktoś będzie miał dużo do powiedzenia ;D )
Więc tak :
Pierwszy dzień :
Aneta Ausfeld 10.00
- Agnieszka Balewska 10.00
- Agnieszka Bąkowska 10.30
- Kamila Bogdańska 10.45
- Paulina Chojnicka 11.00
- Barbara Derbin 11.15
- Mateusz Dorywalski 11.30
- Ewa Furman 11.45
- Natalia Gburzyńska 12.00
- Kamila Jankowska 12.15
- Magdalena Jankowska 12.30
- Jolanta Klimowska 12.45
- Anna Kolasińska 13.00
- Kamila Kotwin 13.15
- Kamil Kowalczyk 13.30
- Karolina Laskowska 13.45
- Marita Lewandowska 14.00
- Agata Łukasiak 14.15
- Magdalena Makowska 14.30

PRZERWA
- Justyna Małolepsza 16.30
- Oliwia Niedbała 16.30
- Alisa Nitsetska 17.00
- Agnieszka Płuska 17.15
- Dorota Polińska 17.30
- Nina Poreda 17.45
- Agnieszka Rafińska 18.00

Drugi dzień

- Alicja Ralcewicz 10.00
- Ewa Rewers 10.00
Małgorzata Rybicka 10.30
- Karolina Sarnowska 10.45
- Łukasz Suchara 11.00
- Ewa Ślusarczyk 11.15
- Amelia Świeżawska 11.30
- Agnieszka Trocka 11.45
- Marta Tyburska 12.00
- Ewa Uniejewska 12.15
- Ewelina Wegner 12.30
- Małgorzata Węgłowska 12.45
- Lilia Witkowska 13.00
- Katarzyna Zakrzewska 13.15
- Agata Zaworska 13.30
- Marta Żurawska 13.45

Gdyby ktoś chciał się zamienić na jakąkolwiek godzinę,czy tez dzień proszę o informację ( madzya@yahoo.com ) , wtedy wszelkie zmiany naniosę na ten plan. Żeby np. nie było wątpliwości , kto po kim przystępuje do egzaminu.

Powodzenia!



Temat: wyniki psych. społeczna 12.02.2009
Z http://www.psychologia.amu.edu.pl/forum ... f=7&t=8291 :

Anna Andrzejewska 27 ndst
Agata Bakiera 33 dst+
Ewa Bartosik 36 db+
Błażej Bączkowski 34 db
Karolina Bąkowska 36 db+
Wanda Białas 21 ndst
Danuta Biniek 32 dst
Magdalena Boch 34 db
Agnieszka Bonarska 36 db+
Szymon Breński 32 dst
Joann Brul 33 dst+
Alicja Buszkiewicz 34 db
Natasza Chmielewska 36 db+
Dagmara Chmielewska 34 db
Marzena Ciesiółka 35 db
Edyta Cłapka 35 db
Agata Czerniak 36 db+
Sylwia Dondajewska 35 db
Joanna Donderowicz 36 db+
Maciej Dybała 33 dst+
Jolanta Enko 31 dst
Katarzyna Fedorowicz 31 dst
Agata Fijałkowska 33 dst+
Magdalena Filipiak 34 db
Paulina Gołaska 34 db
Anna Gretkowska 33 dst+
Anna Grobelna 34 db
Marcelina Gronowska 30 dst
Joanna Jabłońska 34 db
Aleksandra Jamróz 34 db
Paweł Jankowski 33 dst+
Mateusz Jankowski 32 dst
Izabela Jóźwiak 38 bdb
Anna Kamyszek 32 dst
Miłosz Kaźmierczak 20 ndst
Wojciech Klunder 35 db
Marta Konaszewska 38 bdb
Alina Koppa 34 db
Katarzyna Kośniewska 33 dst+
Agnieszka Kowalewska 30 dst
Grzegorz Kruk 32 dst
Piotr Krzywkowski 35 db
Ewa Kubisa 32 dst
Michalina Lach 32 dst
Paulina Lichocka 36 db+
Magdalena Lisiecka 34 db
Magdalena Ławreszuk 37 bdb
Diana Łomanowicz 31 dst
Krzysztof Łowigus 33 dst+
Dominika Maciejczyk 36 db+
Anna Major 33 dst+
Karolina Malinowska 34 db
Barbara Matuszek 35 db
Magdalena Matysiak 34 db
Natalia Miśko 34 db
Tomasz Mocek 36 db+
Katarzyna Moczulska 34 db
Paulina Nadzieja 35 db
Martyna Noga 35 db
Agnieszka Nosek 35 db
Daria Ocieralska(?) 35 db
Jagoda Paralusz 30 dst
Natalia Pawłowska 33 dst+
Łukasz Pieczykolan 21 ndst
Marta Piesyk 26 ndst
Wioleta Pietrowska 37 bdb
Józefina Pijanowska 34 db
Michał Rychlik 35 db
Agata Rychlik 31 dst
Volha Skarabahataya 34 db
Olga Skóra 32 dst
Leszek Stawiński 26 ndst
Agata Szawiel 33 dst+
Barbara Szczęśniak 24 ndst
Natalia Szepelowska 29 dst
Oliwia Szewczyk 34 db
Aleksandra Targos 38 bdb
Monika Warniełło 34 db
Olga Wieczorek 33 dst+
Kasia Wieczór 39 bdb
Aleksandra Wikiel 34 db
Anna Wiśniewska 34 db
Marta Wnuk 34 db
Katarzyna Wojciechowska 34 db
Agnieszka Wojtaszek 27 ndst
Magdalena Wower 38 bdb
Katarzyna Woźniak 29 dst
Justyna Woźniak 25 ndst
Marta Wyrozumialska 35 db
Maksymilian Wytrykiewicz 32 dst
Marta Zagozda 32 dst
Martyna Zielińska 32 dst
Paulina Ziemkowska 35 db
Paulina Zwidryn 36 db+
Marta Zyzelewicz 33 dst+



Temat: Coś się jednak dzieje - proszę o inne przykłady
II dyktando w Świdniku | prj (26.10.2007)

Na wtorek, 25 października, zaplanowano II dyktando ortograficzne "O złote pióro". W przewidzianym terminie zgłosiło się zaledwie 10 osób. Organizatorzy postanowili więc przenieść dyktando z czytelni Szkoły Podstawowej nr 5 do sali Urzędu Miasta, gdzie właśnie trwało posiedzenie rady miasta.
W porozumieniu z przewodniczącym rady ogłoszono ... niezapowiedzianą kartkówkę.
Wzięli w niej udział prawie wszyscy radni. W sumie dyktando pisało 29 osób.
Tekst dyktanda przygotowali dr Sławomir Myk i Waldemar Dziuba, a szybko je sprawdzili członkowie komisji złożonej z polonistów: Justyna Bęczkowska, Monika Lechnio-Lewicka, Sławomir Myk i Lidia Zyskowska.
Zaskoczeniem było to, że po raz kolejny wygrał je p. Krzysztof Falenta - prezes firmy Remondis zajmującej się wywozem nieczystości, który nie zrobił żadnego błędu ortograficznego w trudnym tekście, najeżonym zwrotami typu: "między jarzębinami a jeżynami i nie depcząc ostróżek, chabrów i kąkoli" czy "podobny do cocker-spaniela, nie brązowy jednak, lecz bez mała beżowy".
Zwycięzca otrzymał z rąk burmistrza, który sprawował patronat nad imprezą, złote pióro z wygrawerowanym herbem miasta i hasłem promocyjnym "Świdnik - wysokich lotów" oraz dyplom i publikacje miejskie.
Dyplomami i publikacjami wyróżniono 10 laureatów. Byli to, w kolejności od najmniejszej liczby zrobionych błędów:
Karolina Orzeł - uczennica
Jacek Zakrzewski - radny miejski, pracownik Miejskiego Centrum Profilaktyki
Roman Buksiński - geodeto
Marta Harasymow - uczennica
Ilona Rudnicka - uczennica
Damian Bednarz - uczeń
Grażyna Ćwiklak - radna miejska
Monika Kozień - uczennica
Janusz Dumin - skarbnik miasta Świdnik
Katarzyna Zaleska - studentka UMCS

Wszyscy pozostali uczestnicy dyktanda zajęli 12 miejsce i na pocieszenie otrzymali broszury "Świdnik - zarys historyczny".
Następne dyktando za rok!

Brawo, dla zwycięzcy a dla autora pręgierz nie tylko ortograficzny ale i za całość. Jedyne co ma na usprawiedliwienie pan Jankowski (autor tego tekstu) to to, że trudno samemu sobie kadzić i dbać o zawartość merytoryczną.

a tak na marginesie to radni bardzo dawno temu skończyli edukację i mozna ich usprawiedliwić

[ Dodano: Pią Paź 26, 2007 20:21 ]
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 150
Skąd: Świdnik

Wysłany: Dzisiaj 23:13 Skaterzy walczą o swoje !
25 października (czwartek) na sesji rady miasta licznie zjawili się przedstawiciele świdnickiego (i nie tylko świdnickiego) skateboarding'u, freestyle rolling'u i freestyle'u rowerowego ! przyszli na nią, ponieważ chcieli usłyszeć w końcu coś konkretnego na temat skate-parku, czyli na swój temat



Temat: Sesja egzaminacyjna 18-24.06.2007 r.
Podział na grupy na egzamin do dr Graczykowskiej !!

gr. 1
Bachar Radomir
Banyś Tomasz
Barnert Sonia
Bogdoł Adam
Bojanowska Iwona
Bożanowski Damian
Buganiuk Małgorzata
Bujak Krzysztof
Chlebosz Justyna
Ciba Katarzyna
Czech Rafał
Ćwik Łukasz
Dobranowska Barbara
Drop Przemysław
Gajda Jacek
Gawlik Krzysztof
Gruszka Anna
Horoszkiewicz Karolina
Iwanicka Karolina
Jankowski Andrzej
Jasienowicz Magdalena
Jasiński Tomasz
Jaworecka Żaneta
Kaliciak Kamil
Kaszta Magdalena
Krzeczek Janusz
Miga Maciej
Mikuła Małgorzata
Sebastyan Marcin
Szagdaj Grzegorz
Zmarzły Dorota
Jakubowicz Łukasz
Gołek Diana
Kałuża Marek
Kasprzak Paulina
Kierblewska Iwona
Kiermaszek Przemysław
Kinder Paweł
Kieślak Tomasz
Kocan Marcin
Konik Maciej
Kotala Karol
Kozioł Natalia
Krain Agata
Kubiak Tomasz

gr. 2
Kuras Emilia
Jodłowska Ewa
Jodłowska Anna
Kwiotek Łukasz
Lenart Joanna
Lesik Adam
Lysik Rafał
Małachowski Kamil
Michurski Michał
Myrcha Monika
Najgebauer Marcin
Okrasa Anna
Owsiak Marek
Pach Marek
Paszkowski Michał
Piętka Anna
Płócienniczak Wojciech
Popławska Marzena
Rabenda Łukasz
Rybacki Rafał
Siciarska Patrycja
Siekierska Joanna
Skibiński Łukasz
Skrzypiński Marek
Smoter Damian
Sojka Paweł
Spasińska Marta
Sperling Agata
Staliś Malwina
Strzała Szymon
Szumowska Martyna
Szwoger- Lettecka Sylwia
Szymańska Kamila
Szyńska Katarzyna
Tulej Grzegorz
Vogelgezang Robert
Waszkowicz Barbara
Wełyczko Martyna
Wenda Beata
Wiśniewski Marceli
Wojtycza Katarzyna
Wolny Mateusz
Woźniak Magdalena
Zandecki Norbert
Ziółek Daniel
Żabiński Grzegorz




Temat: Polityka Gospodarcza
na najblizsze zajecia prezentacje przygotują

Monika Kostecka
Szymon Ronowicz
Gospodarka i sekret dynamicznego rozwoju azjatyckich tygrysów. Wybrane przykłady.

Tomasz Kosiński
Adrian Klimiuk
Polityka Gospodarcza Chin od końca II wojny światowej do dnia dzisiejszego

w rezerwie:

Adrian Mendyk
Piotr Mikołajczyk
Polityka ekonomiczna wobec kryzysu gospodarczego w Japonii w latach ’90 XXw.

Patrycja Kupczyk
Agnieszka Masyra
Migracja zasobów pracy w skali międzynarodowej

poniżej wklejam liste zaakceptowanych tematów
Maria Gorzeń
Rafał Cupiał
Polityka gospodarcza w dziedzinie turystyki i rekreacji

Łukasz Wenerski
Krystian Chrupek
Fundusze strukturalne UE

Joanna Metryka
Problematyka strategii rozwoju

Katarzyna Grzanka
Agnieszka Cieśluk
Inwestycje zagraniczne Rosji.

Joanna Kajkowska
Milena Radomska
Polityka turystyczna Polski

Magdalena Babińska
Paulina Biedulska
Traktat z Maastricht - punkt zwrotny w tworzeniu unii gospodarczej i walutowej.

Thomas Marczuk
Dominik Pokora
Gospodarka cienia, czyli szara strefa w Polsce.

Paulina Tkaczyk
Klaudyna Sapała
Kryzysy gospodarcze lat ’80 i ’90. Przyczyny i skutki

Monika Kostecka
Szymon Ronowicz
Gospodarka i sekret dynamicznego rozwoju azjatyckich tygrysów. Wybrane przykłady.

Roksana Gorąca
Alina Jendrzejek
Polityka budżetowa - jej rodzaje i funkcje.

Przemysław Walenciak
Mariusz Łukasik
Polityka walutowa UE

Elwira Żywicka
Joanna Otczyk
Prawne formy reglamentacji działalności gospodarczej w Polsce

Paweł Fleisher
Maciej Bonna Budżet Unii Europejskiej 2007-2013

Przemysław Jankowski
Szymon Borowski
Inflacja w Zimbabwe – przyczyny, skutki i przeciwdziałania.

tych którzy wysłali swoje tematy do dr Siemiąta zamiast do mnie prosze o wysłanie ich na adres email justyna.wawak@poczta.fm
i proszę o sprawne wysłanie w ciągu najbliższych 3 dni!




Temat: wyniki z usług hotelowych- Puciato!!!!!!!!!!!111
Wyniki zaliczenia z Usług hotelowych i gastronomicznych
Lp. Imię i nazwisko Oceny
1 Radomir Bachar
2 Tomasz Banyś 2,0
3 Sonia Barnert 5,0
4 Adam Bogdoł 2,0
5 Damian Bożanowski
6 Małgorzata Buganiuk 4,5
7 Krzysztof Bujak 3,0
8 Justyna Chlebosz 4,0
9 Katarzyna Ciba 3,0
10 Rafał Czech 3,0
11 Łukasz Ćwik 3,5
12 Barbara Dobrakowska 4,5
13 Przemysław Drop 3,0
14 Jacek Gajda 4,0
15 Krzysztof Gawlik 3,0
16 Anna Gruszka
17 Katarzyna Iwanicka 3,0
18 Kamil Kaliciak 3,5
19 Janusz Krzeczek 2,0
20 Maciej Miga 2,0
21 Grzegorz Szagdaj 2,0
Lp. Imię i nazwisko Oceny
1 Diana Gołek 5,0 (4,0 – ocena końcowa)
2 Karolina Horoszkiewicz 4,0
3 Andrzej Jankowski 3,5
4 Magdalena Jasionowicz 3,0
5 Tomasz Jasiński 3,0
6 Żaneta Jaworecka 4,0
7 Bartosz Jemioł 5,0
8 Anna Jodłowska
9 Ewa Jodłowska 5,0
10 Marek Kałuża 2,0
11 Bartosz Kasperski 3,0
12 Magdalena Kaszta 5,0
13 Iwona Kierblewska 2,0
14 Przemysław Kiermaszek
15 Paweł Kinder 5,0
16 Tomasz Kiślak 4,5
17 Marcin Kocan 2,0
18 Maciej Konik 4,0
19 Karol Kotala 3,0
20 Natalia Kozioł
21 Agata Krain 5,0 (4,0 – ocena końcowa)
22 Tomasz Kubiak 3,0
23 Emilia Kuras 4,5
24 Łukasz Kwiotek 3,5
25 Joanna Lenart 4,5
26 Adam Lesik
27 Rafał Lysik 3,5
28 Agnieszka Malcher
29 Kamil Małachowski
30 Michał Michurski 4,5
31 Małgorzata Mikuła
32 Marcin Najgebauer 3,5
33 Marek Owsiak 2,0
34 Marek Pach 3,5
35 Michał Paszkowski
36 Anna Pietka
37 Wojciech Płócienniczak 4,0

Lp. Imię i nazwisko Oceny
1 Anna Okrasa 5,0
2 Marzena Popławska 3,5
3 Łukasz Rabenda 4,0
4 Rafał Rybacki 4,0
5 Marcin Sebastian 2,0
6 Patrycja Siciarska 2,0
7 Joanna Siekierska 2,0
8 Łukasz Skibiński 3,5
9 Marek Skrzypiński
10 Damian Smoter
11 Maria Stasińska
12 Agata Sperling 3,0
13 Malwina Staliś 5,0
14 Szymon Strzała 2,0
15 Jędrzej Suda 4,0
16 Martyna Szumowska 5,0
17 Sylwia Szwoger-Lettecka 4,5
18 Kamila Szymańska 3,0
19 Katarzyna Szymska 4,0
20 Grzegorz Tulej 4,0
21 Robert Vogelgezang
22 Martyna Wełyczko 4,0
23 Beata Wenda 4,0
24 Marceli Wiśniewski
25 Katarzyna Wojtyczka 4,5
26 Mateusz Wolny
27 Magdalena Woźniak
28 Norbert Mandecki 3,0
29 Dorota Zmarzły 3,5
30 Grzegorz Żabiński 3,0




Temat: " Otello - wariacje na temat" Teatr Jaracza
Otello - wariacje na temat

Autor: William Shakespeare
Reżyser: Agata Duda - Gracz
Realizatorzy:
tłumaczenie - Stanisław Barańczak
reżyseria, scenografia, scenariusz - Agata Duda - Gracz
muzyka - Jakub Ostaszewski
ruch sceniczny - Kamila Jankowska, Witold Jurewicz
asystent scenografa - Grzegorz Nowak
Występują:
Otello - Andrzej Wichrowski
Desdemona - Justyna Wasilewska (PWSTFTviT)
Emilia - Izabela Noszczyk
Bianka - Dorota Kiełkowicz
Jago - Marek Kałużyński
Cassio - Sambor Czarnota
Rodrigo - Michał Staszczak
Montano - Mariusz Witkowski
Gratiano - Radosław Osypiuk
Lodovico - Marek Nędza (PWSFTviT)
Brabantio - Henryk Staszewski
Premiera 07 lutego 2009 na Dużej Scenie.

"Otello, Maur wenecki", autorski spektakl Agaty Dudy-Gracz inspirowany tragedią szekspirowską z 1604 roku, ukazuje losy pojedynczych ludzi, uwikłanych w odwieczne namiętności - miłość, zazdrość, żądzę władzy, pychę, zawiedzione zaufanie, okrucieństwo, lęk, urażone ambicje, rozpacz, nienawiść; Przedstawiona rzeczywistość nie pozostawia złudzeń, jest wyjątkowo okrutna, ale i ponadczasowa; światem kieruje toksyczna, chorobliwa nienawiść. To swoiste studium zazdrości, nie tylko o kobietę, ale także, a może już przede wszystkim, o stanowisko i miejsce w społeczeństwie. Dla osiągnięcia "wymiernych korzyści" od wieków poświęca się najcenniejsze wartości, w tym przyjaźń i wierność. Zawiść staje się siłą niezwykle destrukcyjną, która dowodzi, że człowiek, by osiągnąć cel nie przebiera w środkach i nie ma żadnych hamulców moralnych, bez względu na nieuchronnie tragiczne konsekwencje. Kolejny raz Szekspir okazuje się o wiele bardziej radykalnym niż współczesna dramaturgia. Odsłania człowieka w jego uniwersalnym obszarze - niestety - nieustannie aktualnym i niezmiennym. Niemożliwa jest bowiem nasza ucieczka od "powtarzalności historii". Jakbyśmy wszyscy kręcili się w kółko i nie rozumieli nic...



Temat: 386 MOJA LISTA
Zacznę od końca. Trochę szybko spadł ICKY Jeszcze tydzień temu myśłałem, że trochę jeszcze posiedzi... No cóż załamanie formy przyszło w dolnych rejonach i już nie było gdzie sie zatrzymać... Kto następny???

A na samej górze również troszkę niespodziewanie Neil! Tydzien temu obstawiałem Steve'a, The Last Shadow Puppets, ew. utrzymanie pozycji przez SDM. Ale faktycznie ten utwór zrobił na mnie duże wrażenie, a potem tylko zyskiwał. Zresztą z płytą jest podobnie
W top10 pojawia się IOWA SS. Niestety ciągle nie przesłuchałem całej płyty. Nie mam kiedy!!! Ale chyba dziś to nadrobię
Coldplay juz puka do top10 i zobaczymy co będzie za tydzień... Chociaż ma konkurencję w postaci SDM i może wcale nie być łatwo. No chyba, że wejdą w duecie
Sporo dziś straciło happysad: wypadek z listy, minus 4 i minus 4 to złe prognozy na przyszły tydzień...
Tomasz Karolak juz w top20. Na dniach ma się ukazać płyta z muzyką z serialu i tam utwór będzie wykonywał Darek Jankowski czyli bohater serialu Ale ja zostaje przy T.K. - to na pewno wyjdzie na korzyść tej pisence

NOWOŚCI:

The Niro - nawet nie wiem skąd się wzieli, ale całkiem fajny kawałek!
Justyna Steczkowska - wg Wikipedi to kolejny singel, a nawet jeśli nie to jest to wyróżniające się nagranie na albumie i prędzej czy później musiało sie u mnie pojawić
Lao Che - zupełny debiut na ML! Na początku tygodnia zrobiłem przymiarke i już byli w top30 no ale niestety nie dali jeszcze rady... Tym bardziej że wczoraj poznałem ... piosenkę z miejsca 28
Julia Marcell - polska dziewczyna z pianinem, co prawda po angielsku, ale przepięknie...
The National - zupełnym przypadkiem trafiłem na ich nową płytę THE VIRGINIA EP. Niestety na ich stronie niczego nie mogę doczytać czy to jest faktycznie EP-ka? Płyta trwa pięćdziesiąt kilka minut, zawiera 12 utworów. To mogły by powstać 3 EP-ki Może to po prostu taki tytuł? Nie ważne. Od pierwszego przesłuchania najberdziej spodobał mi sie nr 1 i jest ekspresowy debiut, po 22 godzinach!!!
Band Of Horses - słuchałem tej ich ostatniej płyty ostatnio i nie mogłem nic znaleźć takiego co by mnie ruszyło. Aż tu nagle usłyszałem!!! I nie mogę sie oderwać!!! Jak ja mogłem tego nie słyszeć wcześniej? Nie mam bladego pojęcia! Nie ważne, ważne że kroi się u mnie hit No przynajmniej tak to wygląda dziś

Przypominam że można ode mnie ściągać z chomika z nowości na mój "koszt". Do jutra do wieczora!!! POLECAM!!!



Temat: wyniki z eko
1 Radomir Bachar 2
2 Tomasz Banyś 2
3 Sonia Barnert 2
4 Adam Bogdoł
5 Damian Bożanowski 3,5
6 Małgorzata Buganiuk 3
7 Krzysztof Bujak 2
8 Justyna Chlebosz 3,5
9 Katarzyna Ciba 2
10 Rafał Czech 3
11 Łukasz Ćwik 2
12 Barbara Dobrakowska 4
13 Przemysław Drop 3
14 Jacek Gajda 3
15 Krzysztof Gawlik 2
16 Anna Gruszka
17 Katarzyna Iwanicka 3
18 Kamil Kaliciak 2
19 Janusz Krzeczek 3,5
20 Maciej Miga 2
21 Grzegorz Szagdaj 2

1 Diana Gołek 5
2 Karolina Horoszkiewicz 5
3 Andrzej Jankowski
4 Magdalena Jasionowicz 2
5 Tomasz Jasiński 4,5
6 Żaneta Jaworecka 5
7 Bartosz Jemioł 2
8 Anna Jodłowska 2
9 Ewa Jodłowska 4
10 Marek Kałuża 2
11 Bartosz Kasperski 2
12 Magdalena Kaszta 5
13 Iwona Kierblewska 2
14 Przemysław Kiermaszek 2
15 Paweł Kinder 3
16 Tomasz Kiślak 5
17 Marcin Kocan 2
18 Maciej Konik 3
19 Karol Kotala 2
20 Natalia Kozioł 4
21 Agata Krain 3,5
22 Tomasz Kubiak 3
23 Emilia Kuras 2
24 Łukasz Kwiotek 2
25 Joanna Lenart 4
26 Adam Lesik 3
27 Rafał Lysik 2
28 Agnieszka Malcher 3,5
29 Kamil Małachowski
30 Michał Michurski 3
31 Małgorzata Mikuła 4
32 Marcin Najgebauer 2
33 Marek Owsiak 2
34 Marek Pach 4,5
35 Michał Paszkowski 2
36 Anna Pietka 4,5
37 Wojciech Płócienniczak 2

1 Anna Okrasa 4
2 Marzena Popławska 5
3 Łukasz Rabenda 2
4 Rafał Rybacki 3
5 Marcin Sebastian 4
6 Patrycja Siciarska 2
7 Joanna Siekierska 2
8 Łukasz Skibiński 5
9 Marek Skrzypiński 2
10 Damian Smoter 3
11 Maria Stasińska 3,5
12 Agata Sperling 3,5
13 Malwina Staliś 5
14 Szymon Strzała 4
15 Jędrzej Suda 2
16 Martyna Szumowska 5
17 Sylwia Szwoger-Lettecka
18 Kamila Szymańska 3,5
19 Katarzyna Szyńska 5
20 Grzegorz Tulej 2
21 Robert Vogelgezang 2
22 Martyna Wełyczko 4
23 Beata Wenda 5
24 Marceli Wiśniewski 3,5
25 Katarzyna Wojtyczka 4,5
26 Mateusz Wolny 2
27 Magdalena Woźniak 4
28 Norbert Zandecki 3,5
29 Dorota Zmarzły 4
30 Grzegorz Żabiński 2

Wszystkie oceny pozytywne uwzględniają już plusy za
obecność na wykładach.
powodzenia na poprawce



Temat: grono
mgr Ewa Bukpas
mgr Beata Boksz
mgr Katarzyna Bołtrukanis
mgr Lilla Jakubowska
mgr Jadwiga Jeleniewicz
mgr Maria Pietrewicz
mgr Aneta Ślużyńska
mgr Andrzej Morański
mgr Beata Mrozek
mgr Joanna Sokołowska
mgr Marlena Sikorska
mgr Krystyna Bartoszewicz
mgr Alicja Jagłowska
mgr Elżbieta Kliszewska
mgr Danuta Naszkiewicz
mgr Agnieszka Seredzinska
mgr Aneta Słabinska
mgr Anna Barszczewska
mgr Alina Kotnarowska
mgr Magdalena Stempska
mgr Karina Czarkowska
mgr Andrzej Domalewski
ks. Andrzej Grochowski
ks. Przemysław Milewski
ks. Wacław Kędzierski
mgr Krzysztof Bziom
mgr Elżbieta Fejfer
mgr Jerzy Ancewicz
mgr Andrzej Kwiatkowski
mgr Tadeusz Hrynaszkiewicz
mgr Beata Sałanowska
mgr Grzegorz Smykowski
mgr Dariusz Szmajda
mgr Katarzyna Świderska
mgr Andrzej Wiśniewski
mgr Mirosław Zajko
mgr Krzysztof Gorszewski
mgr Slawomir Ochtera
mgr Andrzej Szumski
mgr inż. Ewa Frydrych
mgr Joanna Szczęsnowicz
mgr Beata Taraszkiewicz
mgr Justyna Krankowska
mgr Emilia Huszcza
mgr Jerzy Łanczkowski
mgr inż. Zbigniew Giza
mgr Kamila Wiszniewska
dr Stanislaw Czygier
mgr inż. Ewa Domoradzka
inż. Irena Drażba
mgr Adam Grabowski
mgr Teresa Gryc
mgr Zofia Jankowska
mgr inż. Maria Kownacka
mgr Marianna Matusiewicz
mgr Ryszard Mróz
mgr Beata Skupska
mgr inż. Miroslaw Sondej
mgr Wacław Swierzbinowicz
mgr inż. Grzegorz Wilczynski
mgr inż. Zdzislaw Kisielewski
mgr Andrzej Bartoszewicz
mgr Wioletta Marczak
mgr Renata Przełomska
mgr inż. Zenon Gościewski
mgr inż. Jan Krzykwa
mgr inż. Krzysztof Wiszniewski



Temat: Biegi dla dzieci

Wyniki biegów szkolnych!

epe, 2008-03-29

Spośród prawie 100 uczestników biegów szkolnych nagrodziliśmy 29 najlepszych młodych sportowców!
Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Bieg uczniów klas I-III szkół podstawowych:
Chłopcy:
1. Piotr Jarosiewicz SP Nr 28
2. Maurycy Muzyka SP Nr 16
3. Piotr Wieczorek SP Nr 81

Dziewczęta:
1. Dorota Wrocławska SP Nr 314
2. Maria Muzyka SP Strumenie
3. Olga Jankowska SP 190

Bieg uczniów klas IV szkół podstawowych.
Chłopcy:
1. Adam Łączyński SP Nr 25
2. Mariusz Markowski SP Nr 94

Dziewczęta:
1. Patrycja Dąbrowska SP Strumień
2. Martyna Opowicz SP Nr 16
3. Patrycja Banaszek SP 25

Bieg uczniów klas V szkół podstawowych.
Chłopcy:
1. Maksymilina Szatecki SP Nr 25
2. Piotr Kacperski SP Nr 28
3. Bartek Badełek SP Nr 25

Dziewczęta:
1. Aleksandra Sowik SP Nr 28
2. Justyna Przyborowska SP Nr 28
3. Agata Marczak SP Nr 25

Bieg uczniów klas VI szkół podstawowych.
Chłopcy:
1. Konrad Pietrzak SP Nr 28
2. Mikołaj Skalski SP Nr 40
3. Jakub Nieora SP Nr 25

Dziewczęta:
1. Aleksandra Uznańska
2. Karina Skoczek
3. Ola Błażejewska

Bieg gimnazjalistów:
Chłopcy:
1. Tomasz Maturzyński Klub Warszawiaka
2. Marcin Bieliński Klub Warszawiaka
3. Norberd Wilde Gimnazjum Nr 145

Dziewczęta:
1. Joanna Wiśniewska Gimnazjum Nr 60
2. Ola Uznańska Gimnazjum Nr 28
3. Asia Cupriak Gimnazjum Nr 144

Dodatkow spośród wszystkich uczniów biorących udział w biegach rozlosowaliśmy kupony do Hula Kula: 40 kuponów dla uczniów szkół podstawowych i 8 dla wszystkich gimnazjalistów.

Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i prawdziwie sportową atmosferę!




Temat: 3 BIEG Świąteczny
Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Klub Rocznik Wynik
1 439 TOMASZ WOJNAR SIEMIANOWICE WODNIK 86 24:53:00
2 428 DARIUSZ BONARSKI SIEMIANOWICE WODNIK 77 25:10:00
3 424 RYSZRD KOBAJŁO KATOWICE 62 25:30:00
4 493 LISIEŃSKI ZSS 77 26:09:00
5 448 IRENEUSZ WALUGA KATOWICE 74 26:35:00
6 426 MAREK SONTAG SIEMIANOWICE WODNIK 87 27:32:00
7 431 ARTUR KUBICA ŚLIMAK BYTKÓW 76 27:39:00
8 427 MATEUSZ MIODOŃSKI SIEMIANOWICE WODNIK 86 27:49:00
9 442 ŁUKASZ HILDEBRAND SIEMIANOWICE 28:26:00
10 423 KUBA SPŁAWSKI ŚLIMAK BYTKÓW 77 28:29:00
11 422 JAN STASICZEK WKB META Lubliniec 75 29:08:00
12 436 MAGDALENA JANOWSKA KATOWICE 76 30:19:00
13 434 JAN KOMANDER SIEMIANOWICE 61 30:33:00
14 441 BOHDAN WITWICKI 4 ENERGY 65 30:48:00
15 444 ANDRZEJ LAMPA SIEMIANOWICE 76 30:49:00
16 446 KRZYSZTOF JANKOWSKI KATOWICE 89 31:15:00
17 429 LESZEK NAZIEMIEC ŚLIMAK BYTKÓW 74 31:22:00
18 425 ELŻBIETA KOT KATOWICE 71 31:51:00
19 449 PIOTR MAJCHER SIEMIANOWICE 78 33:53:00
20 447 JANUSZ BANAŚ KATOWICE 62 34:07:00
21 433 SANDRA MIKOŁAJCZYK ZSS KATOWICE 87 34:30:00
22 440 DARIA JAŁOWIECKA SIEMIANOWICE 86 35:19:00
23 435 JACEK OLEWSKI SIEMIANOWICE 87 35:45:00
24 421 DARIA NAZIEMIEC ŚLIMAK BYTKÓW 76 35:50:00
25 432 IZABELA KRACZLA ZSS KATOWICE 87 36:26:00
26 451 SANDRA BRZEZINA SBD ENERGETYK RYBNIK 89 37:22:00
27 452 GRZEGORZ WNUK SBD ENERGETYK RYBNIK 68 37:22:00
28 450 MARTA WAWRZYŃCZYK SBD ENERGETYK RYBNIK 90 37:23:00
29 445 EWA LAMPA SIEMIANOWICE 76 42:20:00
30 437 GRZEGORZ JANOWSKI ŚMILAK BYTKÓW 72 43:27:00
31 430 TOMASZ PECKA ŚLIMAK BYTKÓW 74 44:41:00
32 438 PIOTR MICHALIK SIEMIANOWICE 73 44:45:00
33 443 JUSTYNA KOLONKO CHORZÓW 75 44:48:00




Temat: wyniki z oifzh
1 Radomir Bachar 3
2 Tomasz Banyś 4,5
3 Sonia Barnert 4
4 Adam Bogdoł
5 Damian Bożanowski 3
6 Małgorzata Buganiuk 3,5
7 Krzysztof Bujak 4
8 Justyna Chlebosz 2
9 Katarzyna Ciba 2
10 Rafał Czech
11 Łukasz Ćwik 4
12 Barbara Dobrakowska 4
13 Przemysław Drop 4,5
14 Jacek Gajda 3
15 Krzysztof Gawlik 3,5
16 Anna Gruszka
17 Katarzyna Iwanicka 4
18 Kamil Kaliciak 4
19 Janusz Krzeczek 3,5
20 Maciej Miga 3
21 Grzegorz Szagdaj 2

1 Diana Gołek 5
2 Karolina Horoszkiewicz 3
3 Andrzej Jankowski
4 Magdalena Jasionowicz 3,5
5 Tomasz Jasiński 4
6 Żaneta Jaworecka 5
7 Bartosz Jemioł 3,5
8 Anna Jodłowska 3
9 Ewa Jodłowska 5
10 Marek Kałuża 3
11 Bartosz Kasperski 2
12 Magdalena Kaszta 5
13 Iwona Kierblewska 3
14 Przemysław Kiermaszek 4
15 Paweł Kinder 4
16 Tomasz Kiślak 5
17 Marcin Kocan 4
18 Maciej Konik 3
19 Karol Kotala 3,5
20 Natalia Kozioł 4,5
21 Agata Krain 4,5
22 Tomasz Kubiak 3,5
23 Emilia Kuras 3
24 Łukasz Kwiotek 3,5
25 Joanna Lenart 3,5
26 Adam Lesik 3
27 Rafał Lysik 3
28 Agnieszka Malcher 4,5
29 Kamil Małachowski
30 Michał Michurski 5
31 Małgorzata Mikuła 3,5
32 Marcin Najgebauer 3
33 Marek Owsiak 3
34 Marek Pach 4,5
35 Michał Paszkowski 3,5
36 Anna Pietka 5
37 Wojciech Płócienniczak 3,5

1 Anna Okrasa 5
2 Marzena Popławska 3,5
3 Łukasz Rabenda 4
4 Rafał Rybacki 3
5 Marcin Sebastian 4
6 Patrycja Siciarska 3
7 Joanna Siekierska 3
8 Łukasz Skibiński 4
9 Marek Skrzypiński 3
10 Damian Smoter 4
11 Maria Stasińska 3,5
12 Agata Sperling 4,5
13 Malwina Staliś 4,5
14 Szymon Strzała 4
15 Jędrzej Suda 3
16 Martyna Szumowska 4
17 Sylwia Szwoger-Lettecka
18 Kamila Szymańska 3,5
19 Katarzyna Szyńska 5
20 Grzegorz Tulej 3
21 Robert Vogelgezang 3
22 Martyna Wełyczko 5
23 Beata Wenda 5
24 Marceli Wiśniewski 5
25 Katarzyna Wojtyczka 4,5
26 Mateusz Wolny 3
27 Magdalena Woźniak 3,5
28 Norbert Zandecki 3
29 Dorota Zmarzły 4
30 Grzegorz Żabiński 3



Temat: Wyniki SPD i Współzawodnictwa Drużynowego
1 dh. Paulina Magnuszewska 123
2 dh. Edyta Wasilewska 116
3 dh. Dominika Jakuć 113
4 dh. Agnieszka Kisło 112
5 dh. Karolina Kuć 110
6 dh. Magda Wróbel 107
7 dh. Izabela Cimoch 107
8 dh. Sylwia Magnuszewska 104
9 dh. Olga Sobotko 98
10 dh. Paulina Łabanowska 94
11 dh. Paulina Oszczapińska 90
12 dh Adrian Zabielski 86
13 dh. Beata Wejs 84
14 dh Hubert Zabielski 84
15 dh. Sylwia Szypcio 83
16 dh Adam Magnuszewski 82
17 dh. Izabela Sokołowska 80
18 dh. Marzena Den 79
19 dh. Paulina Kruk 77
20 dh. Patrycja Oszczapińska 75
21 dh. Sylwia Snarska 74
22 dh. Kasia Kisło 69
23 dh. Iwona Łabanowska 69
24 dh. Adrianna Stanisławczyk 68
25 dh Jakub Zalewski 68
26 dh. Magda Szafranowska 66
27 dh Wojtek Szypcio 66
28 dh. Anita Perzanowska 61
29 dh Paweł Stankiewicz 61
30 dh. Ewelina Młodzianowska 60
31 dh. Klaudia Aponowicz 59
32 dh. Agnieszka Wyłuda 59
33 dh. Justyna Snarska 57
34 dh. Marta Fiedoruk 57
35 dh Maciej Karwowski 55
36 dh. Magdalena Przygodzka 55
37 dh. Paulina Szkiłądź 54
38 dh Sebastian Głódź 54
39 dh. Patrycja Snarska 54
40 dh Michał Bieliński 53
41 dh. Ewelina Torebko 52
42 dh. Monika Bleszko 50
43 dh. Emilia Kała 50
44 dh. Dominika Wasilewska 50
45 dh Michał Grzegorczyk 46
46 dh. Emilia Michniewicz 45
47 dh. Klaudia Kiszło 44
48 dh. Julia Jankowska 43
49 dh. Marta Chojnowska 41
50 dh. Karolina Stypułkowska 40
51 dh. Monika Skibicka 36
52 dh. Klaudia Ferenc 36
53 dh Kevin Glencner 29
54 dh Mateusz Kruczkowski 29
55 dh. Iza Karpinska 18
56 dh. Klaudia Szlaga 13
57 dh. Kamila Felczak 12
58 dh Mateusz Chwetko 10
59 dh. Ania Bocian 8 dnia Pią 15:37, 01 Maj 2009, w całości zmieniany 34 razy



Temat: 2008/09 - 17. AZS Poznań - Cukierki Brzeg (21.01)
Po kilkutygodniowej przerwie koszykarki ekstraklasy wróciły do gry. Cukierki, wzmocnione dwie zawodniczkami, grały w Poznaniu z akademiczkami.
Ostatnie roszady kadrowe z brzeskim zespole sprawiły, że stał się silniejszy. Zarówno Magdalena Gawrońska, jak i Marta Żyłczyńska już od pierwszego meczu stały się pierwszoplanowymi postaciami zespołu. Mecz w Poznaniu dobrze rozpoczęły miejscowe, które najpierw prowadziły 5:0, a w 4. minucie nawet 12:3. Przy takim wyniku na boisku pojawiła się Magdalena Gawrońska i sytuacja szybko się zmieniła. Chwilę później ta zawodniczka zdobyła pierwsze punkty, a po niej swoje dorzuciły jej koleżanki i w 7. minucie Cukierki prowadziły już 15:12. W ciągu kilku minut brzeski zespół zdobył 12 punktów, nie tracąc żadnego. Kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej kwarty Odra prowadziła już nawet 22:17, ale ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 26:24. Druga kwarta, jak się później okazało, miała decydujący wpływ na końcowy wynik i niestety przebiegała ona po myśli poznanianek. AZS szybko odzyskał prowadzenie i z minuty na minutę je powiększał. Podopieczne Jarosława Zyskowskiego wprawdzie zdołały jeszcze przybliżyć się na odległość trzech „oczek” (42:39), ale po drugiej kwarcie strata wynosiła już 8 punktów (47:39).
W drugiej połowie ciągle istniała jednak szansa na osiągnięcie korzystnego wyniku. Zespół z Poznania jednak wciąż kontrolował sytuację i utrzymywał bezpieczne prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło już 13 punktów (57:44). Podobnie było jeszcze 4 minuty przed końcem meczu, kiedy to wynik brzmiał 76:63. AZS stracił jednak dwie czołowe zawodniczki, bowiem Reda Aleliunaite-Jankowska i Joanna Walich popełniły po pięć przewinień i to dało szanse Odrze na odrobienie strat. Cukierki ambitnie rzuciły się do walki i niewiele brakowało, a zakończyłoby się to sukcesem. Krok po kroku strata do rywalek topniała i kilkadziesiąt sekund przed końcem o trafieniu Marty Żyłczyńskiej było już tylko 82:79. Brzeżankom pozostało już jedynie przerywanie gry faulami, ale na ich nieszczęście rywalki tego dnia były bezbłędne na linii rzutów wolnych. AZS ostatecznie obronił się przed atakiem Cukierków i wygrał 86:79.
W meczu w Poznaniu po raz ostatni w składzie Odry pojawiła się Oksana Stawicka, z którą klub nie przedłuży umowy.

INEA AZS Poznań – Cukierki Odra Brzeg 86:79 (24:26, 23:13, 18:16, 21:24)
Odra: Amber Petillon 22, Magdalena Gawrońska 18, Ofa Tulikihihifo 15, Eliza Gołumbiewska 9, Marta Żyłczyńska 7, Ashley Key 6, Justyna Daniel 2, Izabela Bogdan, Ewelina Buszta; trener Jarosław Zyskowski



Temat: "Umowa, czyli Łajdak ukarany" Teatr Narodowy
Umowa, czyli Łajdak ukarany

Premiera: 05/03/2009
Autor: Pierre de Marivaux
Tytuł oryginalny: La Fausse Suivante, ou le Fourbe puni
Autor przekładu: Jerzy Radziwiłowicz
Scena: sala Bogusławskiego
Czas trwania: 3 h 0 min
Liczba przerw: 1

Polska prapremiera gorzkiej komedii jednego z najwybitniejszych francuskich autorów XVIII wieku. Lelio pragnie zerwać zaręczyny z Hrabiną, po to by móc ożenić się z bogatszą kobietą. Jednak przyszła narzeczona, chcąc go bliżej poznać, pojawia się w posiadłości Hrabiny w męskim przebraniu. W cynicznym świecie pieniędzy i libertynizmu żaden z bohaterów nie wychodzi z miłosnej gry bez szwanku.

reżyseria Jacques Lassalle
współpraca reżyserska Edward Wojtaszek
scenografia Dorota Kołodyńska
muzyka Jacek Ostaszewski
światło Mirosław Poznański
obsada:
HRABINA
LELIO
KAWALER
TRIVELIN
ARLEKIN
FRONTIN Małgorzata Kożuchowska
Grzegorz Małecki
Wiktoria Gorodeckaja
Jerzy Radziwiłowicz
Karol Pocheć
Jerzy Łapiński
w divertimentach występują gościnnie
Młoda para - Lidia Sadowa / Dorota Rubin
Grzegorz Kwiecień (AT) / Jakub Wieczorek
Świadkowie - Izabela Gwizdak / Irena Sierakowska
Łukasz Mąka / Jędrzej Taranek
Dziad - Zbigniew Bogdański
Dzieci - ***

Zespół muzyczny:
I skład: Janusz Prusinowski skrzypce, śpiew, Agata Harz śpiew, Michał Żak flet, szałamaja, Piotr Zgorzelski basy, Piotr Piszczatowski bęben
II skład: Maciej Filipczuk skrzypce, Olga Stopińska śpiew, Remigiusz Mazur-Hanaj bęben, śpiew, Paweł Iwaszkiewicz szałamaja, flet, Katarzyna Delatur / Daniel Delatur basy
Śpiewacy:
Justyna Stępień (WOK) sopran / Katarzyna Kiszewska sopran
Wojciech Parchem (WOK) tenor / Rafał Grozdew tenor
Karol Bartosiński (WOK) kontratenor / Jakub Burzyński kontratenor
Instrumentaliści:
Anna Sikorzak-Olek harfa / Agnieszka Bemowska harfa
Marek Jankowski wiolonczela / Jakub Kościukiewicz wiolonczela

asystent reżysera Philippe Chauvin
asystentki scenografa Dorota Chojecka, Anita Trzaskowska
realizatorzy światła Roman Bartyś, Zbigniew Szulim
realizatorzy dźwięku Rafał Barański, Mariusz Maszewski
inspicjent Ewa Dworecka
suflerka Jolanta Szydłowska
Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.



Temat: Lista zastępów 8 dh "Białe Kruki" w Mońkach
Drużynowa: dh. Urszula Szypcio

Przyboczne: dh. Dominika Jakuć

Zastęp zastępowych

dh. Sylwia Magnuszewska
dh. Karolina Kuć
dh. Paulina Magnuszewska
dh. Izabela Sokołowska
dh. Anna Bocian
dh. Dominika Jakuć

Zastęp "Grejsiki"
zastępowa: dh. Sylwia Magnuszewska

1.dh. Marzena Den
2. dh. Iwona Łabanowska
3. dh. Sylwia Snarska
4. dh. Beata Wejs
5. dh. Justyna Snarska
6. dh. Emilia Kała
7. dh. Dominika Wasilewska

Zastęp ''Zwariowane Świstaki"
zastępowa: dh. Karolina Kuć

1. dh. Karolina Stypułkowska
2. dh. Izabela Cimoch
3. dh. Kamila Felczak
4. dh. Monika Skibicka
5. dh. Julia Jankowska
6. dh. Kasia Kisło
7. dh. Adrianna Stanisławczyk
8. dh. Paulina Szkiłądź
9. dh. Emilia Michniewicz
10. dh. Patrycja Snarska

Zastęp "Bagienne Żabki"
zastępowa:

1. dh. Monika Bleszko
2. dh. Klaudia Kiszło
3. dh. Agnieszka Kisło
4. dh. Agnieszka Wyłuda
5. dh. Patrycja Oszczapińska
6. dh. Paulina Kruk
7. dh. Paulina Oszczapińska
8. dh. Magdalena Przygodzka
9. dh. Klaudia Ferenc

Zastęp "Batalionki"
zastępowa: dh. Izabela Sokołowska

1. dh. Olga Sobotko
2. dh. Magda Wróbel
3. dh. Ewelina Torebko
4. dh. Edyta Wasilewska
5. dh. Magda Szafranowska
6. dh. Sylwia Szypcio
7. dh. Marta Chojnowska

Zastęp "na próbie"
zastępowa: dh. Dominika Jakuć

1. dh. Klaudia Aponowicz
2. dh. Anita Perzanowska
3. dh. Klaudia Szlaga
4. dh. Ewelina Młodzianowska
5. dh. Marta Fiedoruk
6. dh. Paulina Łabanowska

Zastęp "Czarne Wilki"
zastępowa: dh. Ania Bocian

1. dh Mateusz Kruczkowski
2. dh Kevin Glencner
3. dh Michał Grzegorczyk
4. dh Paweł Stankiewicz
5. dh Michał Bieliński
6. dh Maciek Karwowski
7. dh Sebastian Głódź

Zastęp NN (na próbie)
zastępowa: dh. Paulina Magnuszewska

1. dh Adrian Zabielski
2. dh Hubert Zabielski
3. dh Wojtek Szypcio
4. dh Jakub Zabielki
5. dh Adam Magnuszewski
6. dh Mateusz Chwetko dnia Pon 11:29, 27 Paź 2008, w całości zmieniany 4 razy



Temat: ANTY-CUDA, czyli kiedy szatan miesza nam w życiu.

(...)Miejsce wypadku upamiętnia kapliczka. Stoi kilkadziesiąt metrów od drogi, na polu należącym do Henryka Targońskiego, który ten kawałek ziemi przekazał za darmo. Trzymetrowy postument z wmurowaną urną z prochami uczniów. Z przodu za szkłem figura Chrystusa Frasobliwego, z tyłu obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, podarowany przez paulinów jasnogórskiego klasztoru. Na górze słowa papieża Jana Pawła II: "Stańcie się nieustraszonymi świadkami miłości silniejszej od śmierci". Niżej nazwiska maturzystów. Monika Biegańska, Joanna Dąbrowska, Sebastian Giesko, Krzysztof Góryński, Karolina Jankowska, Justyna Kowalko, Maria Romanowska, Monika Szekalska, Małgorzata Zajączkowska, Karolina Zdanowicz. Nazwisk kierowców nie ma.

Powinny być. Trudno dziś dojść powodów, dlaczego je pominięto. Żal, ból, emocje. Rodzice przyznają, że początkowo rzeczywiście zapadła taka decyzja: upamiętnić maturzystów, którzy zginęli w drodze na Jasną Górę. Ówczesne władze miasta podjęły tę inicjatywę. Ale już wtedy, przypomina Krystyna Biegańska, zdania były podzielone. - Sama mówiłam, że wypadałoby też zwrócić się do rodzin kierowców. Nie zrobiono tego. Teraz pretensje są do rodziców. A my nie jesteśmy temu przeciwni. Nie można dzielić ofiar. Kierowca, który spowodował wypadek, nie chciał przecież zginąć, chociaż jego wina jest bezsporna.(...)

Dochodziła 7 rano, dzień był pochmurny, czuć już było jesienny chłód. Ponad 50 osób - nauczycieli, kierowców oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku - jechało na Jasną Górę, by tam prosić o pomoc w zdaniu egzaminu dojrzałości. Nie wiedzieli, że za kilka minut przeżyją największy, niewyobrażalny dramat. Autobus, którym jechali, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Pojazd natychmiast stanął w płomieniach. Uczniowie, którzy siedzieli z przodu, nie miali szans na przeżycie.

- Koledzy z klasy Sebastiana siedzieli z tyłu autobusu. On miał do nich dołączyć, ale tego dnia spóźnił się i usiadł z przodu. Ot, zwykły przypadek. Z tego, co wiem, to miał się przesiąść, ale nie zdążył. Potem nie zdążył się wydostać. Zginął... - łamiącym się głosem opowiada o swoim uczniu Danuta Taraszkiewicz, nauczycielka z I LO. - Każdy z nich był wyjątkowy, każdy miał jakiś talent. Byli tacy mądrzy, takie perły... - dodaje. Módlmy się za nich...

A to jest wielka przegrana szatana. On tego nie chciał, ale modlitwa ma wielką moc i nieraz może zło zamienić w dobro. i o tym trzeba pamiętać

Ja pamiętam jeszcze dwie sytuacje, które z tym wypadkiem opowiadał mi kolega (już ś.p.)
Na ten autobus spóźnił się jeden z uczniów... i kiedy dowiedział się, że ten właśnie autokar miał wypadek i do tego tak tragiczny w skutkach, bardzo się załamał... potrzebował ogromnej pomocy psychologa...

a druga sytuacja to taka, że jedną z dziewczyn, gdy wchodziła do autokaru mama zapytała, czy była przed pielgrzymką u spowiedzi... "Mamo, ja zawsze jestem przygotowana"... ta dziewczyna zginęła...

I jeszcze jedno - pokazywali w tv tego dnia po południu - w punkcie krwiodawstwa dużo osób po wypadku oddawało krew i nagle w jednym z nich ryk... jedna dziewczyna tuli drugą, zapłakaną, ludzie pytają co się stało - "Przyszła oddać krew, właśnie dowiedziała się, że zginęły jej koleżanki"...

Po prostu szok, ogromny... i ból... ale to wszystko jednak przyniosło wiele dobrego, właśnie jak pisała Mysia ->dużo osób poszło do spowiedzi, dużo się modliło...
Szatan myślał, że wygrał, a tymczasem przegrał i to mocno...

A co do pytania, gdzie wtedy był Bóg - A Bóg był na właściwym miejscu...




Temat: LA szkolna 2004/05
Dziewczęta

100 m
1. Daria Tereszkiewicz (ZSE) 14,1
2. Agnieszka Galant (II LO) 14,4
3. Magda Jędrzejko (I LO) 15,0
4. Marta Marciniak (II LO) 15,2
. Ewelina Szot (ZSB) 15,2
. Kamila Nowak (ZSZ nr 1) 15,2
. Ewelina Pociecha (ZSE) 15,2
8. Joanna Jaskólska (ZSR) 15,7
9. Katarzyna Kos (ZSB) 15,9
10. Barbara Burzyńska (ZSZ nr 1) 16,3
11. Magdalena Buszta (I LO) 16,8
12. Angelika Florencka (ZSR) 18,7

400 m
1. Daria Tereszkiewicz (ZSE) 1:11,06
2. Aleksandra Krzyżak (ZSZ nr 1) 1:17,14
3. Anna Drozd (ZSE) 1:17,37
4. Joanna Bubiak (ZSB) 1:17,58
5. Iwona Grzeszczyszyn (ZSPS) 1:23,18
6. Katarzyna Stencel (ZSB) 1:27,16
7. Joanna Czerwionka (ZSPS) 1:28,21

800 m
1. Edyta Łabanda (I LO) 2:57,19
2. Justyna Bandrowska (ZSE) 2:58,31
3. Kamila Paszek (ZSZ nr 1) 3:00,08
4. Małgorzata Głowacz (ZSE) 3:11,22
5. Małgorzata Markowska (ZSZ nr 1) 3:21,27
6. Beata Tyszkiewicz (ZSB) 3:22,46
7. Iwona Grabowska (ZSB) 3:37,12
8. Mariola Cetnarowicz (II LO) 3:41,33

1500 m
1. Magda Chabior (ZSE) 6:04,14
2. Sylwia Czuba (ZSE) 6:10,37
3. Joanna Kaczmarek (ZSPS) 6:24,17
4. Ewa Hutnik (I LO) 6:26,52
5. Małgorzata Miarczyńska (I LO) 6:34,09
6. Małgorzata Klish (ZSB) 6:55,04
7. Marta Stachura (II LO) 7:09,18
8. Katarzyna Nowicka (II LO) 7:27,23

Skok w dal
1. Marta Lach (II LO) 4,68
2. Agnieszka Galant (II LO) 4,57
3. Ewelina Pociecha (ZSE) 4,15
4. Justyna Gawlik (ZSZ nr 1) 4,07
5. Anna Drozd (ZSE) 4,01
6. Adriana Serwadczak (ZSPS) 3,88
7. Justyna Rucka (ZSB) 3,66
8. Ewelina Szot (ZSB) 3,65
9. Magdalena Buszta (I LO) 3,35

Pchnięcie kulą
1. Adriana Serwadczak (ZSPS) 8,70
2. Katarzyna Chmiel (ZSB) 8,60
3. Justyna Muziewicz (I LO) 8,43
4. Justyna Rucka (ZSB) 8,39
5. Magdalena Doik (ZSZ nr 1) 7,76
6. Joanna Florencka (ZSE) 7,75
7. Marta Kuboń (I LO) 7,49
. Hanna Wolańska (II LO) 7,49
9. Katarzyna Wystrach (ZSE) 6,92
10. Anna Brzezina (II LO) 6,49

Chłopcy

100 m
1. Arkadiusz Wawrzyniak (ZSB) 11,4
2. Kamil Żurad (ZSE) 11,8
3. Dawid Huczyński (I LO) 12,0
4. Piotr Jankowski (ZSZ nr 1) 12,1
5. Wojciech Moor (I LO) 12,2
. Grzegorz Mańko (ZSPS) 12,2
7. Marcin Hrydczuk (ZSPS) 12,7
8. Daniel Hagiel (ZSE) 12,8
9. Łukasz Dmochowski (ZSR) 12,9
10. Bartosz Kruk (II LO) 13,2
11. Adam Stadnik (ZSB) 13,5
12. Piotr Młodkowski (II LO) 13,7
13. Łukasz Mazurkiewicz (ZSR) 14,1

400 m
1. Dawid Huczyński (I LO) 56,66
2. Kamil Żurad (ZSE) 57,48
3. Wojciech Moor (I LO) 58,34
4. Daniel Hagiel (ZSE) 59,66
5. Mateusz Skóra (ZSB) 1:02,28
6. Jakub Ludwiczak (ZSB) 1:02,65
7. Piotr Młodkowski (II LO) 1:03,11
8. Łukasz Trepka (ZSPS) 1:04,37
9. Adam Milczarek (II LO) 1:05,09
10. Daniel Załęski (ZSZ nr 1) 1:06,94
11. Wojciech Szpineta (ZSPS) 1:07,76

800 m
1. Mateusz Jabłoński (II LO) 2:14,38
2. Grzegorz Kołodziej (ZSE) 2:15,38
3. Michał Juchniewicz (ZSZ nr 1) 2:22,57
4. Michał Wrębiak (I LO) 2:22,63
5. Przemysław Pieta (I LO) 2:26,28
6. Damian Kowalczyk (ZSZ nr 1) 2:26,74
7. Mateusz Jankowski (ZSB) 2:33,66
8. Marcin Lasota (ZSPS) 2:40,23
9. Adam Smarsz (II LO) 2:49,54

1500 m
1. Kamil Dawidziak (ZSB) 4:27,13
2. Janusz Fabijaniak (ZSZ nr 1) 4:42,17
3. Władysław Pikulski (ZSE) 4:45,38
4. Kasjan Krysiński (ZSB) 4:52,19
5. Krystian Masur (II LO) 4:59,17
6. Mateusz Błaszczyk (I LO) 5:02,47
7. Szymon Dmytryk (I LO) 5:03.11
8. Krzysztof Szpajcher (ZSR) 5:26,21
9. Bartosz Kubiak (II LO) 5:28,15

3000 m
1. Mariusz Krasowski (ZSB) 10:17,0
2. Marcin Galant (ZSE) 10:51,0
3. Łukasz Wolański (I LO) 11:02,0
4. Andrzej Dziergas (ZSE) 11:16,0
5. Wojciech Szewczyk (ZSB) 11:17,0
6. Ireneusz Cybulak (ZSR) 12:44,0

Skok w dal
1. Arkadiusz Wawrzyniak (ZSB) 5,51
2. Łukasz Majerczyk (I LO) 5,42
3. Maciej Gawron (ZSPS) 5,29
4. Rafał Kotyński (ZSE) 5,17
5. Grzegorz Sokołowski (II LO) 5,03
6. Marek Lach (II LO) 4,85
7. Wiktor Kraczko (I LO) 4,82
8. Konrad Knera (ZSE) 4,78
9. Łukasz Bruś (ZSR) 4,70
10. Mariusz Resiak (ZSPS) 4,62

Pchnięcie kulą
1. Andrzej Szczepaniak (ZSPS) 12,70
2. Wojciech Wątroba (ZSB) 11,79
3. Dawid Cuper (ZSE) 11,47
4. Maciej Barabach (I LO) 11,17
5. Bartosz Brodzki (ZSZ nr 1) 10,60
6. Konrad Knera (ZSE) 10,59
7. Krzysztof Matura (ZSB) 10,47
8. Łukasz Budas (ZSR) 10,20
9. Marcin Mela (II LO) 9,60
10. Jakub Budzowski (II LO) 9,44
11. Bartosz Urban (ZSR) 9,04
12. Jarosław Nestorowicz (I LO) 8,60



Temat: PLKK: Mistrz zaczął od wygranej.
Wisła Can-Pack Kraków i Lotos Gdynia rozpoczęły od zwycięstw sezon 2006/07 Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet.


Mistrzynie Polski na własnym parkiecie pokonały Kolegium Karkonoskie AZS Jelenia Góra 92:62, wicemistrzynie wygrały w Polkowicach z tamtejszym CCC 83:75.

Krakowianki najlepsze koszykarki miały w środkowych Elżbiecie Trześniewskiej (21 pkt) i Daliborce Vilipić (14 pkt).

Jedynym beniaminkiem, który odniósł zwycięstwo w inauguracyjnej kolejce był zespół Nova Trading. Torunianki wysoko pokonały uczennice SMS PZKosz. Łomianki 64:40

I kolejka:

Wisła Can Pack Kraków - Kolegium Karkonoskie AZS Jelenia Góra 92:62 (19:17, 26:16, 25:15, 22:14)

Wisła Can Pack Kraków: Elżbieta Trześniewska 21, Daliborka Vilipić 14, Jelena Skerović 13, Anna Wielebnowska 13, Dominique Canty 10, Monika Krawiec 8, Agnieszka Fikiel 5, Dorota Gburczyk 4, Anna De Forge 2, Liad Suez-Karni 2.

Kolegium Karkonoskie AZS Jelenia Góra: Sabrina Scott 22, Jocelyn Penn 18, Natalia Małaszewska 8, Keila Beachem 7, Małgorzata Myćka 3, Agnieszka Kret 2, Dorota Wójcik 2.

CCC Polkowice - Lotos Gdynia 75:83 (12:22, 18:20, 18:22, 27:19)

CCC Polkowice: Monique Coker 17, Justyna Jeziorna 12, Ilona Jasnowska 11, Anna Szyćko 11, Frances Carvajal 11, Veronika Bortelova 7, Anna Pietrzak 4, Iwona Kaszuwara 2.

Lotos Gdynia: Merike Anderson 28, Magdalena Leciejewska 20, Ewelina Kobryn 17, Ana Jokovic 7, LaTanya White 6, Paulina Pawlak 4, Irina Riuchina 1.

Polfa Pabianice - Cukierki Odra Brzeg 69:42 (21:8, 8:9, 16:7, 24:1:

Polfa Pabianice: Beata Krupska-Tyszkiewicz 22, Emilia Lamparska 16, Agnieszka Pałka 11, Alicja Perlińska 10, Ewelina Gala 5, Anita Szemraj 4, Małgorzata Kudłak 1.

Cukierki Odra Brzeg: Andżela Dubojska 15, Anna Marczewska 6, Izabela Bogdan 4, Magdalena Rzeźnik 4, Olena Proszczenko 3, Małgorzata Babicka 2, Joanna Chełczyńska 2, Justyna Daniel 2,

Agnieszka Makowska 2, Martyna Kot 2.

ŁKS Siemens AGD - Duda PWSZ Leszno 66:57 (19:18, 24:12, 13:15, 10:12)

ŁKS Siemens AGD Łódź: Katarzyna Kenig 18, Magdalena Włodarska 14, Birute Dominauskaite 11, Dorota Piątkowska 8, Magdalena Skorek 6, Sylwia Wlaźlak 5, Milena Owczarek 4.

Duda PWSZ Leszno: Agnieszka Budnik 23, Edyta Krysiewicz 18, Marta Żyłczyńska 10, Carithia Rivers 2, Katarzyna Grześczyk 2, Monika Siwczak 2.

INEA AZS Poznań - AZS PWSZ Sowood Gorzów Wlkp. 72:70 (19:21, 22:15, 8:19, 23:15)

INEA AZS Poznań: Joanna Jarkowska 23, Monika Sibora 20, Monika Ciecierska 10, Natalia Mrozińska 10, Reda Aleliunaite-Jankowska 4, Anna Pamuła 3, Weronika Idczak 2.

AZS PWSZ Sowood Gorzów Wlkp.: Justyna Żurowska 18, Katarina Ristić 18, Magdalena Kozdroń 12, Joanna Czarnecka 6, Joanna Zalesiak 5, Katarzyna Czubak 4, Aleksandra Karpińska 4, Aleksandra Chomać 3, Barbara Kaszewska 0.

Nova Trading Toruń - Arcus SMS PZKosz Łomianki 64:40 (18:10, 14:13, 23:9, 9:

Nova Trading Toruń: Ryan Coleman 16, Beata Predehl 13, Łada Kowalenko 13, Brandee Gibbs 8, Katarzyna Maksel 6, Katarzyna Januszek 4, Dominika Mieszkowska 2, Justyna Grabowska 2, Justyna Zielińska 0, Katarzyna Milewicz 0, Eliza Gołumbiewska 0.

Arcus SMS PZKosz Łomianki: Magdalena Bibrzycka 16, Olivia Tomiałowicz 4, Agnieszka Modelska 4, Mirela Pułtorak 4, Katarzyna Ćwiklińska 4, Lidia Kopczyk 4, Magdalena Kaczmarska 2, Claudia Sosnowska 2, Katarzyna Bednarczyk 0, Kamila Kowalewska 0, Anna Soszyńska 0, Aneta Kotnis 0.





Strona 1 z 2 • Wyszukano 78 wyników • 1, 2
 
 
Podobne strony
 
 
   
Copyright 2006 Sitename.com. Designed by Web Page Templates